Základní škola
Slovan Kroměříž


icona o-skole

Zdravé zuby

Projekt ZDRAVÉ ZUBY, do kterého se každoročně zapojujeme, je prvním komplexním preventivním výukovým programem zubního zdraví, určeným k výuce na I. stupni základních škol v celé České republice. Tento projekt se realizuje již od roku 2000.

Cílem projektu je:

  • zlepšit zubní zdraví dětí a mládeže a vytvořit tak předpoklady k zajištění zdravých zubů i u dospělé populace v budoucích letech    
  • motivovat všechny děti mladšího školního věku k návštěvě stomatologické ordinace

Celorepubliková soutěž ZDRAVÉ ZUBY je součástí stejnojmenného preventivního výukového programu. Díky programu ZDRAVÉ ZUBY mají děti I. stupně základních škol možnost se dlouhodobě a systematicky seznamovat s komplexní péčí o chrup a upevňují si tak své znalosti, dovednosti a budují si pozitivní postoje k zubnímu zdraví. Žáci se účastní různých přednášek a aktivit zaměřených k dané problematice, vyplňují pracovní listy, které poutavě a interaktivním způsobem přibližují dětem problematiku zubního zdraví (kvízy, křížovky, doplňovačky). V hodinách prvouky a přírodovědy pracují s materiály, tematicky zaměřenými na zubní hygienu, ochranu před zubním kazem, čištění zubů a na důležitost zubní prohlídky. Následně vyplňují testy, kterými si prověří své znalosti a upevní postoj k zubnímu zdraví.

Zásady správné péče o zuby:

  • Čistěte si zuby nejméně 2x denně, nejlépe po každém jídle.
  • Žvýkejte žvýkačky bez cukru po každém jídle, není-li možnost vyčistit si zuby.
  • Omezte sladké nápoje a cukrovinky, jezte vyváženou a pestrou stravu.
  • Používejte zubní pasty a ústní vody s obsahem fluoridu, které chrání před vznikem zubního kazu.

Navštěvujte zubního lékaře pravidelně nejméně 2x za rok

573 502 244 - kancelář

573 502 266 - družina

573 502 261 - jídelna

zs@zsslovan.cz

First slide
© Copyright 2024 Všechna práva vyhrazena | administrace

Žákovská knížka


Schránka důvěry