icona aktualit

Úspěch našich mladých nadějných chemiků

14. 1. 2019

Před Vánocemi se ve Valašském Meziříčí konalo krajské kolo soutěže „Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR“. Našim třem žákyním se velmi dařilo.

Ze 102 účastníků z 38 ZŠ skončila Denisa Rozmánková z 9. A v polovině výsledkové listiny, Beáta Poláchová z 9. A vybojovala 30. místo a Amálie Stoklasová z 9. A dokonce skončila na bedně, a to na krásném 3. místě.

Planetárium a Anthropos Brno

5. 1. 2019

Moje třída a ostatní šesté třídy jsme ve středu před Vánocemi vyrazili na exkurzi do planetária v Brně.

V planetáriu nás čekal program „Klíč k cestě na Mars“ a prohlídka hvězdné oblohy. Poté jsme vyrazili do Anthroposu také v Brně.

Zobrazit

Informáční schůzka k přihláškám na střední školy

4. 1. 2019

Informáční schůzka k přihláškám na střední školy se koná ve středu 8.1.2019 v 16:30 ve školní jídelně

Vánoční Vídeň a Haus des Meeres

17. 12. 2018

Nasát vánoční atmosféru Vídně a seznámit se s některými zajímavými místy tohoto města frčeli źáci 7. ročníku s cestovní kanceláří Frčíme (Karlem a Karlem) ve středu 12. prosince. Na povel měly vše paní učitelky Petříková, Zlámalová a Zavadilová.

Náš výlet odstartoval u veselých domů architekta Hundertwassera. Pak jsme pokračovali do Haus des Meeres, kde jsme mohli pozorovat všelijaké mořské tvory. Navíc jsme se odtud kochali překrásným výhledem na celou Vídeň. Punč a další dobroty jsme ochutnali na několika tradičních vánočních trzích. Po celou dobu jsme samozřejmě obdivovali jedinečnou vánoční výzdobu města. Odvážlivci se dokonce před odjezdem domů zatočili na ruském kole. A také jsme nezapomněli nakoupit suvenýry pro blízké.

Zobrazit

Okresní fyzikální soutěž žáků 9. tříd.

11. 12. 2018

V pátek 7. 12. se na naší škole konalo okresní kolo Fyzikální soutěže žáků 9. tříd. Tohoto náročného okresního přeboru se zúčastnilo 38 nadějných fyziků ze sedmi základních škol a také dvou gymnázií celého okresu Kroměříž.

Na 3. místě se umístil Daniel Nedvěd, z Gymnázia Kroměříž, 2. místo obsadil Jan Doubrava z Arcibiskupského gymnázia

a skvělé 1. místo získala neméně skvělá Amálka Stoklasová z 9A ZŠ Slovan.

Pochvalu zaslouží i další naši borci: na 9. místě Denis Fila z 9A a na 10. -11. místě Vojta Dofek taky z 9A. Dále chválím i krásné umístění Pepy Plška z 9C – získal celkové 14. místo.

Vánoční výlet

10. 12. 2018

V pondělí 10. 12. jsme se vypravili do Muzea Kroměřížska. Tam byl pro nás připraven zajímavý program - Vánoční kouzlo starých časů. Mohli jsme porovnat, jak se měnily vánočně vyzdobené interiéry, stromečky, dárky, ale i zvyky a tradice v průběhu 20. století.

ŠKOLNÍ DRUŽINA NA FLORII

8. 12. 2018

V sobotu 1. prosince se školní družina účastnila vánočního programu na výstavišti Floria v Kroměříži.

Děti ze školní družiny vystoupily s divadelním, tanečním a pěveckým vystoupením. Zahrály zimní pohádku O sněhové vločce, tancovaly na písničky Moje tělo a Čokoláda a vystoupení zakončily zpěvem písně Vánoční.

V průběhu celého dne se školní družina účastnila soutěže o nejkrásněji nazdobený vánoční strom, který ozdobila ručně vyrobenými baňkami s fotografiemi dětí.

Děti byly moc šikovné a vystoupení se jim podařilo i přes velkou trému zvládnout na jedničku.

Zobrazit

Mikuláš ve škole a na vánočním jarmarku

7. 12. 2018

Letošní slovanští čerti, andělé a Mikuláš byli velice podobní žákům 9. A. Byl to pro ně perný den, protože rozhodovat o dobru a zlu není nic snadného. A tak strávili dopoledne odměňováním a káráním dětí z 1. stupně podle jejich zásluh. Tím ale jejich úděl neskončil.

5. prosinec byl také dnem, kdy se na Slovanu čile obchodovalo. V odpoledních hodinách se vestibul a chodby proměnily na vánoční tržnici a víc než 110 dětí tady nabízelo své výrobky. Mezi prodávajícími a nakupujícími jsme tedy znovu mohli potkat i anděly, čerty a bosého, ale přísného Mikuláše. Pro všechny, kdo se v tuto středu na Slovan vypravili, bylo ve školní kuchyňce přichystáno občerstvení, kde nechyběl ani jablečný mošt z vlastní slovanské školní zahrady, či perníčky upečené rukama žáků 7. C. Poctivá gulášovka a další dobroty se zase podávaly ve školní jídelně. O duševní stravu se postaral pěvecký sbor sestavený speciálně pro tuto příležitost.

Okresní kolo v šachu

6. 12. 2018

Na kroměřížském gymnáziu proběhl ve středu 5. prosince šachový turnaj družstev. Za naši školu startovala dvě družstva. Za mladší žáky se turnaje zúčastnili Tomáš D. Kubín, Thomas McEvoy, Erika Kolaříková a Adam Vejtasa. Toto družstvo mladších žáků se umístilo na 2. místě a postoupilo do krajského kola ve Zlíně. V sestavě starších žáků se turnaje zúčastnili Pavel Opluštil, Patrik Haderka, Adam Snitilý, Jan Menšík a družstvo skončilo na pěkném 3. místě.

Zobrazit

Omezený provoz školní jídelny až do začátku vánočních prázdnin

5. 12. 2018

Z důvodu přetrvávajícího omezeného provozu školní jídelny je do začátku vánočních prázdnin změněn jídelníček.

Podorobnější informace naleznete v sekci JÍDELNÍ LÍSTEK.

Možnost změny obědů je do pátku 14. 12. 2018. Potom bude školní automat na změnu obědů a internet blokován.

Děkujeme za pochopení.

Předchozí Další

icon-polevka Polévka: Zeleninová

icon-hlavni-jidlo Hlavní jídlo č.1: Bramborové knedlíky s uzeným masem a zelím