icona aktualit

Návštěva Ekofarmy Lidečko

17. 10. 2018

V úterý 16. října jsme se žáci třídy 7.E zúčastnili exkurze na Ekofarmě Lidečko v Bílých Karpatech. Po příjezdu do malebné vesničky jsme měli možnost nakouknout, jak se dnes hospodaří na farmě. Byli jsme seznámeni s celoročními pracemi od přípravy a skladování krmiv, až po každodenní práci se zvířaty. Nejvíce se nám líbila možnost pohladit si telátka a pobíhající koťata.

Sběr jablek

16. 10. 2018

Již podruhé se žáci základní školy Slovan, kteří navštěvují ekologický seminář, zapojili do sběru jablek pro akci Jablečný den. Sběr proběhl ve středu 10. 10. 2018 v areálu prameniště pitné vody společnosti VaK a.s. v blízkosti elektrárny na Strži. Během hodiny se jim podařilo nasbírat 550 kg jablek, která byla použita na výrobu moštu.

Ukončení sběru kaštanů

15. 10. 2018

Ve středu 17. 10. 2018 bude poslední možný termín zůčastnit se sběru kaštanů.

Na skok do Afriky

12. 10. 2018

Ve středu 10. 10. 2018 se žáci třetích tříd vypravili na exkurzi do ZOO Zlín. Výlet jsme spojili s výukovým programem „V Africe je pěkně horko“ se zaměřením na obyvatele pavilonu afrických kopytníků - žirafy, zebry, pštrosy, oblast Etiopie, hyeny, slony a surikaty. Výklad odborníků probíhá přímo u vybrané expozice nebo v pavilonu. Jeho náplní je anatomie zvířat, nejrůznější zajímavosti o jejich životě a také ekologické vztahy v návaznosti na jednotlivé expozice zvířat.

Přírodovědný klokan

11. 10. 2018

Ve středu 10. 10. 2018 proběhlo na naší škole školní kolo Přírodovědného klokana v kategorii KADET, tedy žáků 8. a 9. tříd. V této celostátní soutěži se každoročně prověřují znalosti žáků z matematiky, fyziky, přírodopisu, zeměpisu, jejich všeobecné znalosti a také logické myšlení. Nelehkého klání se zúčastnilo celkem 30 žáků naší školy z toho 16 osmáků a 14 deváťáků. Nominováni byli ti nejlepší z celého 8. a 9. ročníku, takže i těm, kteří se umístili na posledních příčkách, náleží uznání.

KAŽDÝ SVÉHO ZDRAVÍ STRŮJCEM

10. 10. 2018

Dne 9.10. 2018 se třída 5.C zúčastnila programu KAŽDÝ SVÉHO ZDRAVÍ STRŮJCEM. Jak už název napovídá, jednalo se o putovní výstavu zaměřenou na prevenci civilizačních chorob. Děti absolvovaly soutěže, kde si vyzkoušely své smysly, znalosti, fyzickou kondici a postřeh. V expozici LABYRINTU ZDRAVÍ hledaly odpovědi na otázky testu. Při závěrečném hodnocení si mohly vybrat z odměn a drobných dárků. Zdraví je to nejcennější, co máme, tak si ho chraňme!

Mgr. Alena Dubová

Zobrazit

Edukativně stimulační skupiny pro předškoláky

2. 10. 2018

V pondělí 8. října se uskuteční první setkání dětí, přihlášených do programu Edukativně stimulační skupiny. Jednotlivé lekce budou probíhat každé druhé pondělí od 16 hodin a budou trvat přibližně hodinu. Děti budou hravou formou, spolu se svými rodiči a školní speciální pedagožkou, procvičovat a rozvíjet schopnosti a dovednosti, potřebné k úspěšnému zvládání školních povinností. Cílem je pečlivá příprava na nástup do 1. ročníku. Celý program má celkem 10 lekcí a bude ukončen v březnu.

Mgr. Jana Minarčíková (školní speciální pedagog)

Věda opět hravě

1. 10. 2018

Ve čtvrtek 27.9.2018 opět po roce navštívil naše třeťáky pan Mgr. Radek Chajda s výukovým programem Hravá věda. Je nejen učitelem M-F, ale také autorem pěkné řádky populárně-naučných knih pro děti.

Přespolní běh - Bystřice pod Hostýnem

1. 10. 2018

Ve středu 26. 9. 2018 se žáci a žákyně druhého stupně účastnili závodu v přespolním běhu, který se jako již tradičně konal v Bystřici pod Hostýnem. I přes chladné počasí a nepříznivé podmínky trasy bojovali naši žáci o přední příčky ve svých kategoriích. Mladší i starší žákyně čekala 1500 m dlouhá trať, mladší žáky 2000 m a starší žáky 3000 m dlouhý závodní okruh. Konkurence byla veliká a závodu se účastnilo plno skvělých běžců. Chlapci v obou kategoriích si „vyběhali“ 4. místo, starší žákyně získaly bronzovou medaili a mladší žákyně skončily na krásném 2. místě. Všem závodníkům moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších, nejen sportovních, úspěchů.

Zobrazit

Upozornění pro žáky a rodiče, kteří obdrželi nefunkční kartičku na automat „MLÉKO DO ŠKOL“.

26. 9. 2018

Vzhledem k chybné distribuci kartiček od dodavatele je nutné kontaktovat obchodního zástupce firmy pana Jiřího Daňka na telefonu 605 863 572 nebo na emailu jiridanek@come.cz, který kartu přečipuje.

K tomuto je nutno nahlásit číslo karty a to, zda žák navštěvuje 1. nebo 2. stupeň školy.

Předchozí Další

icon-polevka Polévka: Hovězí s masovou rýží

icon-hlavni-jidlo Hlavní jídlo č.1: Rýžový nákyp s ovocem

icon-hlavni-jidlo Hlavní jídlo č.2: Kuřeí steak, císařské brambory