Jídelní lístek na týden 3. 5. - 7. 5.

Další týden

Pondělí 3. 5.

icon-polevka Polévka: Zeleninová s pohankou 7 9

icon-hlavni-jidlo Hlavní jídlo č.1: Moravský vrabec, hrachová kaše,chléb 1/1 1/3

icon-polevka Dietní polévka: Zeleninová s pohankou /bez lepku/ 7 9

icon-hlavni-jidlo Dietní jídlo: Moravský vrabec, hrachová kaše, chléb /bez lepku/

icon-hlavni-jidlo Doplňkový sortiment: mléčný dezert, voda s pomerančem 7

Úterý 4. 5.

icon-polevka Polévka: Česneková s bramborem

icon-hlavni-jidlo Hlavní jídlo č.1: Vepřová pečeně po cikánsku, kolínka 1/1 3 9

icon-polevka Dietní polévka: Česneková s bramborem /bez lepku/ 7

icon-hlavni-jidlo Dietní jídlo: Vepřová pečeně po cikánsku, těstoviny /bez lepku/

icon-hlavni-jidlo Doplňkový sortiment: kompot jahoda s hruškou, voda s pomerančem - mléko

Středa 5. 5.

icon-polevka Polévka: Z červené čočky a zeleninou 7 9

icon-hlavni-jidlo Hlavní jídlo č.1: Domácí sekaná, brambory mačkané, rajče 1/1 3 7

icon-polevka Dietní polévka: Z červené čočky a zeleninou /bez lepku/

icon-hlavni-jidlo Dietní jídlo: Domácí sekaná, brambory mačkané, rajče /bez lepku/ 3 7

icon-hlavni-jidlo Doplňkový sortiment: okurkový salát, sirup - mléko

icon-polevka Polévka: Hovězí vývar s kuskusem 1/1 7 9

icon-hlavni-jidlo Hlavní jídlo č.1: Kuřecí prsa přírodní, dušená rýže, ředkvička 1/1 7

icon-polevka Dietní polévka: Hovězí vývar s těstovinou /bez lepku/ 3 7 9

icon-hlavni-jidlo Dietní jídlo: Kuřecí prsa přírodní, dušená rýže, ředkvička /bez lepku/ 7

icon-hlavni-jidlo Doplňkový sortiment: hlávkový salát, voda s citronem - mléko

Pátek 7. 5.

icon-polevka Polévka: Ragú 1/1 7 9

icon-hlavni-jidlo Hlavní jídlo č.1: Vařené vejce, dušený špenát, brambory 1/1 3 7

icon-polevka Dietní polévka: Ragú /bez lepku/ 7 9

icon-hlavni-jidlo Dietní jídlo: Vařené vejce, dušený špenát, brambory /bez lepku/ 3 7

icon-hlavni-jidlo Doplňkový sortiment: voda s mandarinkou - mléko, ovoce

Další týden

* Tabulka alergenů:

(1/x Obiloviny obsahující lepek, 8/x Skořápkové plody)

1/1 Pšenice, 1/2 Žito, 1/3 Ječmen, 1/4 Oves, 1/5 Špalda, 1/6 Kamut, 2 Korýši, 3 Vejce, 4 Ryby, 5 Arašídy, 6 Sója, 7 Mléko, 8/1 Mandle, 8/2 Lískové ořechy, 8/3 Vlašské ořechy, 8/4 Kešu ořechy, 8/5 Pekanové ořechy, 8/6 Para ořechy, 8/7 Pistácie, 8/8 Makadamie, 9 Celer, 10 Hořčice, 11 Sezamová semena, 12 Siřičitany, 13 Vlčí bob, 14 Měkkýši

Aktuality ze školní jídelny:

Žáci na distanční výuce mají možnost si objednat oběd a konzumace obědů je ve školní jídelně 13.45 - 14.00 hodin.

Vchod ze Zeyerovy ulice.

Výdej obědů pro cizí strávníky je obnoven od 10. 5. 2021.

Bližší informace v kanceláři školní jídelny.

Děkujeme za pochopení.

Základní škola Slovan je zapojena do projektu Skutečně zdravá škola.

Plníme program SZŠ Bronz.

Snažíme se, aby naši strávníci ve školní jídelně dostávali chutné zdravé pokrmy připravené z kvalitních surovin od dodavatelů z nejbližšího okolí.

Seznam dodavatelů čerstvých potravin:

• Maso Pospíšil, Tovární 1627, Holešov

• Zelenina Konečný Kroměříž

• Kohout Zdenek, Tlumačovská 286, Kvasice

• Zeltr, spol. s. r. o., Mlčoch Miroslav, Roketská 790/23, Troubky

• PK zelenina, Kroměříž

• Drůbežárny s.r.o. Holešov

• Jaroslav Kostera, J. K. FOOD s.r.o. Větřkovice 50

• TS FOODS Company s.r.o.

• Tropico Olomučany 299, Olomučany

• Úsovsko FOOD a. s. Klopina 33, Úsov

Informace o označování alergenů ve školní jídelně Slovan Kroměříž

Od 13. 12. 2014 musí být součástí jídelního lístku i informace o alergenech obsažených v jídle.
Odvolání na legislativu: EU -2000/13 do13.12.2014 a pak nahrazena 1169/2011 EU článek 21. Vyhláška 113/2005Sb. O způsobu označování potravin

Alergeny

Nařízení ukládá povinnost vyznačit u nebalených potravin / mezi které, dle článku 1 odst. 3 nařízení, patří i pokrmy/ na viditelném místě písemný výčet stanovených alergenů obsažených v nabízených pokrmech. Tato povinnost se týká všech výrobců potravin, všech článků veřejného stravování, jako např. restaurací, jídelen, nemocnic, sociálních ústavů, prodejen, pekáren apod.

Školní jídelna je povinna označit vyrobený pokrm alergenní složkou, ale nebude brát zřetel na jednotlivé přecitlivělosti strávníků. Tuto skutečnost si musí každý strávník, nebo zákonný zástupce uhlídat sám. Není možné se věnovat při výrobě jídel strávníkům s potravinovou alergií jednotlivě, takže případným žádostem nebude vyhověno. Jídelna má pouze funkci informační, jako každý výrobce potravin a pokrmů. Školní stravování zajišťuje stravování dětí podle jednotlivých kategorií a výživových norem.

Nelze spojovat dietní stravování s přecitlivělostí na některý alergen.

Označení přítomnosti alergenu bude na jídelním lístku za každým pokrmem vyznačeno číslem označující alergen.

U jídelního lístku bude příloha – seznam legislativně stanovených alergenů s označením čísla, které je přeneseno na jídelní lístek. Přítomnost alergenu bude přenesena z receptur a ingrediencí, které byly použity při výrobě jednotlivých pokrmů ve školní jídelně.

Jídelní lístek je vyvěšen u kanceláře školní jídelny a v jídelně. Na webových stránkách školy a na www.strava.cz s čtrnáctidenním předstihem.

Značení alergenů je pouze informační požadavek!

Bližší informace Vám podá a Vaše dotazy zodpoví vedoucí školní jídelny Eva Novotná.

Seznam potravinových alergenů, které podléhají legislativnímu označování dle směrnice 1169/2011 EU:

• Obiloviny obsahující lepek
    1/1 pšenice, 1/2 žito, 1/3 ječmen, 1/4 oves, 1/5 špalda, 1/6 kamut nebo jejich hybridní odrůdy a výrobky z nich
  • Korýši a výrobky z nich
  • Vejce a výrobky z nich
  • Ryby a výrobky z nich
  • Podzemnice olejná /arašídy/ a výrobky z nich
  • Sojové boby /sója/ a výrobky z nich
  • Mléko a výrobky z něj
  • Skořápkové plody
    8/1 mandle, 8/2 lískové ořechy, 8/3 vlašské ořechy, 8/4 kešu ořechy, 8/5 pekanové ořechy, 8/6 para ořechy, 8/7 pistácie, 8/8 makadamie a výrobky z nich
  • Celer a výrobky z něj