Jídelní lístek na týden 5. 4. - 9. 4.

Další týden

Pondělí 5. 4.

Tento den se nevaří

Úterý 6. 4.

icon-polevka Polévka: Fazolová s rajčaty 1/5

icon-hlavni-jidlo Hlavní jídlo č.1: Jarní vepřový závitek, brambory s pažitkou 7

icon-hlavni-jidlo Hlavní jídlo č.2: Sojové nudličky s zeleninou, italský bulgur 1/1 6

icon-polevka Dietní polévka: Fazolová s rajčaty /bez lepku/

icon-hlavni-jidlo Dietní jídlo: Jarní vepřový závitek, brambory s pažitkou /bez lepku/ 7

Středa 7. 4.

icon-polevka Polévka: Gulášová 1/1

icon-hlavni-jidlo Hlavní jídlo č.1: Honzovy buchty s marmeládou 1/1 3 7

icon-hlavni-jidlo Hlavní jídlo č.2: Krůtí maso na smetaně, dušená rýže 1/1 7

icon-polevka Dietní polévka: Gulášová /bez lepku/

icon-hlavni-jidlo Dietní jídlo: Honzovy buchty s ovocem /bez lepku/ 3 7

icon-polevka Polévka: Slepičí vývar s masem a těstovinou 1/1 3 7 9

icon-hlavni-jidlo Hlavní jídlo č.1: Selská krkovička, bramborové knedlíky se špenátem 1/1 3 7

icon-hlavni-jidlo Hlavní jídlo č.2: Těstovinový salát s tuňákem a zeleninou, rajče 1/1 3 4 7

icon-polevka Dietní polévka: Slepičí vývar s masem a nudlemi /bez lepku/ 3 7 9

icon-hlavni-jidlo Dietní jídlo: Selská krkovička, bramborové knedlíky se špenátem /bez lepku/ 3 7

Pátek 9. 4.

icon-polevka Polévka: Zeleninová s drožďovými knedlíčky 1/1 3 7 9

icon-hlavni-jidlo Hlavní jídlo č.1: Kuřecí Gordon Blue, brambory s petrželkou 1/1 3 7

icon-hlavni-jidlo Hlavní jídlo č.2: Dušená šunka, hrachová kaše, chléb 1/1 1/2 6

icon-polevka Dietní polévka: Zeleninová s drožďovými knedlíčky /bez lepku/ 3 7 9

icon-hlavni-jidlo Dietní jídlo: Kuřecí řízek se sýrem, brambory s petrželkou /bez lepku/ 3 7

Další týden

* Tabulka alergenů:

(1/x Obiloviny obsahující lepek, 8/x Skořápkové plody)

1/1 Pšenice, 1/2 Žito, 1/3 Ječmen, 1/4 Oves, 1/5 Špalda, 1/6 Kamut, 2 Korýši, 3 Vejce, 4 Ryby, 5 Arašídy, 6 Sója, 7 Mléko, 8/1 Mandle, 8/2 Lískové ořechy, 8/3 Vlašské ořechy, 8/4 Kešu ořechy, 8/5 Pekanové ořechy, 8/6 Para ořechy, 8/7 Pistácie, 8/8 Makadamie, 9 Celer, 10 Hořčice, 11 Sezamová semena, 12 Siřičitany, 13 Vlčí bob, 14 Měkkýši

Aktuality ze školní jídelny:

Platné změny od 12.dubna 2021

Žáci na rotační výuce mají od 12.4. automaticky nahlášeny obědy.

Žáci na distanční výuce mají možnost se stravovat v jídelně ve vyhrazenou dobu od 13.15 do 13.45 hodin. Obědy si hlásí sami.

Cizí strávníci pokračují beze změny.

Základní škola Slovan je zapojena do projektu Skutečně zdravá škola.

Plníme program SZŠ Bronz.

Snažíme se, aby naši strávníci ve školní jídelně dostávali chutné zdravé pokrmy připravené z kvalitních surovin od dodavatelů z nejbližšího okolí.

Seznam dodavatelů čerstvých potravin:

• Maso Pospíšil, Tovární 1627, Holešov

• Zelenina Konečný Kroměříž

• Kohout Zdenek, Tlumačovská 286, Kvasice

• Zeltr, spol. s. r. o., Mlčoch Miroslav, Roketská 790/23, Troubky

• PK zelenina, Kroměříž

• Drůbežárny s.r.o. Holešov

• Jaroslav Kostera, J. K. FOOD s.r.o. Větřkovice 50

• TS FOODS Company s.r.o.

• Tropico Olomučany 299, Olomučany

• Úsovsko FOOD a. s. Klopina 33, Úsov

Informace o označování alergenů ve školní jídelně Slovan Kroměříž

Od 13. 12. 2014 musí být součástí jídelního lístku i informace o alergenech obsažených v jídle.
Odvolání na legislativu: EU -2000/13 do13.12.2014 a pak nahrazena 1169/2011 EU článek 21. Vyhláška 113/2005Sb. O způsobu označování potravin

Alergeny

Nařízení ukládá povinnost vyznačit u nebalených potravin / mezi které, dle článku 1 odst. 3 nařízení, patří i pokrmy/ na viditelném místě písemný výčet stanovených alergenů obsažených v nabízených pokrmech. Tato povinnost se týká všech výrobců potravin, všech článků veřejného stravování, jako např. restaurací, jídelen, nemocnic, sociálních ústavů, prodejen, pekáren apod.

Školní jídelna je povinna označit vyrobený pokrm alergenní složkou, ale nebude brát zřetel na jednotlivé přecitlivělosti strávníků. Tuto skutečnost si musí každý strávník, nebo zákonný zástupce uhlídat sám. Není možné se věnovat při výrobě jídel strávníkům s potravinovou alergií jednotlivě, takže případným žádostem nebude vyhověno. Jídelna má pouze funkci informační, jako každý výrobce potravin a pokrmů. Školní stravování zajišťuje stravování dětí podle jednotlivých kategorií a výživových norem.

Nelze spojovat dietní stravování s přecitlivělostí na některý alergen.

Označení přítomnosti alergenu bude na jídelním lístku za každým pokrmem vyznačeno číslem označující alergen.

U jídelního lístku bude příloha – seznam legislativně stanovených alergenů s označením čísla, které je přeneseno na jídelní lístek. Přítomnost alergenu bude přenesena z receptur a ingrediencí, které byly použity při výrobě jednotlivých pokrmů ve školní jídelně.

Jídelní lístek je vyvěšen u kanceláře školní jídelny a v jídelně. Na webových stránkách školy a na www.strava.cz s čtrnáctidenním předstihem.

Značení alergenů je pouze informační požadavek!

Bližší informace Vám podá a Vaše dotazy zodpoví vedoucí školní jídelny Eva Novotná.

Seznam potravinových alergenů, které podléhají legislativnímu označování dle směrnice 1169/2011 EU:

• Obiloviny obsahující lepek
    1/1 pšenice, 1/2 žito, 1/3 ječmen, 1/4 oves, 1/5 špalda, 1/6 kamut nebo jejich hybridní odrůdy a výrobky z nich
  • Korýši a výrobky z nich
  • Vejce a výrobky z nich
  • Ryby a výrobky z nich
  • Podzemnice olejná /arašídy/ a výrobky z nich
  • Sojové boby /sója/ a výrobky z nich
  • Mléko a výrobky z něj
  • Skořápkové plody
    8/1 mandle, 8/2 lískové ořechy, 8/3 vlašské ořechy, 8/4 kešu ořechy, 8/5 pekanové ořechy, 8/6 para ořechy, 8/7 pistácie, 8/8 makadamie a výrobky z nich
  • Celer a výrobky z něj