ZŠ Slovan slaví vítězství na republikovém finále v přespolním běhu

27. 10. 2023

Žáci druhého stupně základní školy Slovan po jasném vítězství krajského kola v přespolním běhu jeli ve středu 25. října reprezentovat svou školu na republikové finále do Žďáru nad Sázavou, kterého se zúčastnilo 549 závodníků z celé České republiky. Naši chlapci startovali ve dvou kategoriích - mladší žáci (6.-7. ročník) a starší žáci (8.-9. ročník). Ve velké konkurenci zvládli starší kluci vybojovat krásné 7. místo z 16 družstev.

Velmi příjemným překvapením však bylo suverénní vítězství mladších žáků, kteří si doběhli s velkým náskokem pro zlaté medaile. Tento obrovský úspěch ve své kategorii, v níž startovalo celkem 92 běžců, zajistili Tobiáš Pěček (2. místo), Štěpán Židlík (7. místo), Hynek Židlík (11. místo), Lukáš Frajt (17. místo), Šimon Dovrtěl (40. místo) a Jakub Pospíšil (51. místo). Všichni sportovci si jistě zaslouží velkou gratulaci a pochvalu.

Za každým úspěchem však stojí nejen skvělý přístup a tvrdá práce kluků, je na místě poděkovat i všem, kteří stojí tzv. za oponou a bez kterých by takové úspěchy nevznikaly. Jsou to především rodiče, kteří své děti podporují a vedou ke sportu, trenéři a jejich usilovná práce ve sportovních klubech a také vyučující a vedení školy, kteří se svou prací také podílejí na mnoha aspektech nejen sportovního růstu dětí.

Naši školu reprezentovali:
Mikuláš Pochylý - 9.B