Základní škola
Slovan Kroměříž


Změna přihlašování do elektronické žákovské knížky Edookit

16. 2. 2023


Aktualizace 15. 3. 2023

Vážení rodiče

V úterý 14. 3. byla dokončena hromadná změna přihlašování žáků do školního informačního systému Edookit. Žákům byly nastaveny dva přihlašovací kódy, které slouží k přístupu do modulu žákovské knížky (pouze žákovského).

Žáci 4. až 9. ročníku hesla již používají v rámci hodin informatiky a je velmi důležité, aby si je pamatovali.

Rodiče žáků 1. až 3. ročníku obdrží kódy k žákovským účtům do Edookitu od třídních učitelů. V současné době se žáci již předchozím způsobem do žákovské knížky nepřihlásí.

 

Přihlašování do rodičovských účtů si musí zákonní zástupci aktivovat sami, pokud možno dle předchozích instrukcí. Od 12. 4. se již nebude možné přihlásit „starým způsobem“.

 

Nabídka pomoci při aktivaci pro zákonné zástupce.

Během „Dne otevřených dveří“, který se koná v sobotu 25. 3. 2023 od 9:00 do 12:00, je možné navštívit školu a ve „velké počítačové učebně“ si aktivaci a správné spárování účtu nastavit za dopomoci učitelů informatiky. 

organizačních důvodů během "Dne otevřených dveří" žádáme rodiče, kteří zvažují pomoc při aktivaci účtu o vyplnění krátkého dotazníku (dvě otázky):

Dotazník

 

Poznámka: 

Pro aktivaci a správné spárování je nutné mít aktivní e-mailový účet.

 

 


 

Aktualizace 3. 3. 2023
Vážení rodiče.
Vzhledem k častým dotazům ohledně nového způsobu přihlašování a  našim zkušenostem poskytujeme pár doplňujících informací.
 
 1. Škola Slovan nemění informační systém školy Edookit za nový informační systém, mění se pouze způsob přihlašování do tohoto systému.

 2. Tento způsob přihlašovaní je podmínkou poskytovatele Edookitu – není na žádost školy.

 3. Každý uživatel Edookitu se bude muset do informačního systému školy přihlašovat přes aplikaci Plus4you. Od 12. 4. 2023 již nebude možné přihlášení do Edookitu „starým způsobem“.

 4. Vzhledem k velké chybovosti při registraci a aktivaci účtu v aplikaci Plus4you, jsme se rozhodli, že registraci žákovských účtů do Plus4you si provede škola sama hromadně po třídách, k čemuž v současné době dochází. Žákům je účet v Plus4you aktivován, správně spárován s žákovským účtem ve školním infomačním systému a vždy je základní přihlášení provedeno pomocí dvou kódů (hesel). Dodatečné spárování s účty Google, Microsoft, … záleží už na jednotlivých žácích.

 5. Rodičovské účty si musí rodiče a zákonní zástupci aktivovat sami – v případě problémů je potřeba kontaktovat technickou podporu Edookitu (ze zkušenosti doporučujeme vždy si nastavit při přihlašování nejprve dva přihlašovací kódy a účty Google, Microsoft, případně  Apple, lze dopárovat dodatečně jako propojené účty. Důležité je zadat správný přihlašovací e-mail, který slouží k případnému obnovení hesla.

 6. Pokud se při aktivaci rodičovského modulu systém zeptá, zda aktivovat i účet žáka, tento krok je nutné přeskočit vzhledem k tomu, že žáci budou mít účet aktivní již ze školy (nebo jim bude teprve aktivován).

 7. Kódy, které obdrží žáci ve škole, zajišťují přístup pouze do žákovského modulu, do rodičovského modulu se jimi nelze přihlásit.

 8. Po aktivaci Plus4You a přihlášení do Edookitu je prostředí Edookitu stejné jako v minulosti.

 
V případě problémů s rodičovskými účty kontaktujte helpdesk Edookitu.
tel.: (+420) 221 400 421
 
 

Aktualizace 22. 2. 2023

Vážení rodiče,

vzhledem k tomu, že nový způsob přihlašování do Edookitu způsobuje problémy se spárováním účtů dětí, žádáme vás, abyste přihlašování a párování účtů žáků v aplikaci Plus4U neprováděli. Přihlášení žáků do elektronické žákovské knížky novým způsobem budeme postupně realizovat ve škole. Každý žák bude mít v Plus4U dva přihlašovací kódy, které jim nastavíme, a poté předáme zákonným zástupcům.

 

V případě problémů s rodičovskými účty kontaktujte helpdesk Edookitu.

e-mail: helpdesk@plus4u.net

tel.: (+420) 221 400 421

 

Děkujeme

Vedení školy

 

 


Aktualizace 16. 2. 2023

Vážení rodiče, žáci a kolegové,

rádi bychom Vás informovali o změně přihlašování do Edookitu. Nově se budou všichni uživatelé přihlašovat pomocí služby Plus4U Identity Management. Ke změně přistupujeme z důvodu zajištění vyšší bezpečnosti, budoucího rozšiřování obsahu aplikace Edookit a zjednodušení vlastního přihlašování s využitím identity typu Google, Microsoft nebo Apple. Na stránkách Edookitu pro Vás budou připravené podrobné návody a další informace, které Vás provedou celým procesem krok za krokem.

 

Proč dochází ke změně?

Ke změně přistupujeme z několika důvodů.

 1. Bezpečnost
  • Absolutní prioritou je pro nás bezpečí Vašich dat. Edookit obsahuje citlivá data a naše společnost vystupuje v rámci směrnice GDPR jako jejich zpracovatel. Nový způsob přihlašování, s využtím Plus4U Identity Management, je vysoce bezpečný způsob ověření identity uživatele, který je navíc pravidelně testován a udržován na nejvyšším možném technologickém a bezpečnostním standardu. Rodiče budou mít možnost správy účtů svých dětí. Se službou Plus4U Identity Management jsou a budou Vaše data vždy v bezpečí.
    
 2. Rozšiřování obsahu aplikace Edookit
  • Naší vizí je poskytovat špičková řešení v oblasti celoživotního vzdělávání a digitalizace vzdělávacích procesů. S ohledem na synergii služeb a produktů v této oblasti, v rámci společností skupiny Unicorn (Unicorn University, Red Monster) přistupujeme k tomuto kroku s cílem sjednocení využívané identity a zjednodušení integrace nových služeb a produktů do aplikace Edookit.
    
 3. Jednodušší přihlašování (nejen) školními účty Microsoft, Google a také pomocí Apple ID
  • používá Vaše dítě ve škole, popř. Vy účty Google nebo Microsoft (používate řešení G Suite, nebo Microsoft Office 365), budete je moct nově využívat po registraci pro přihlašování do Edookitu. Uživatelé zařízení Apple budou moct využívat přihlašování pomoci Touch ID, Face ID.

 

Jak to bude probíhat?

Registrovat se do služby Plus4U bude možné přímo z Edookitu, pomoci jednoduchého registračního formuláře. Tento formulář bude dostupný ze systému Edookit během následujících dnů. Na registraci budete mít čas do 12. 4. 2023. Pokud se zaregistrujete k novému způsobu přihlašování, nebudete se již moci přihlašovat starým způsobem.

Plus4U Identity Management umožňuje využití mj. přihlašování pomocí identity 3. strany, popř. dvoufaktorové ověření (tj. nejenom pomocí jména a hesla, ale také např. pomocí SMS nebo autentikátoru). Z důvodu bezpečnosti jsou podporovány vždy 3 poslední verze prohlížečů Mozilla Firefox, Chrome, Safari a Microsoft Edge.

Návody a videa, jak správně provést registraci, najdete pod odkazem zde.

 

Dostupná podpora po celou dobu změny

Jsme si plně vědomi, že během přechodu se mohou vyskytnout problémy, popř. další otázky. Proto jsou pro Vás připraveny detailní informace o celé změně na stránkách Edookit.

Dále Vám bude plně k dispozici technická podpora Plus4U, která je připravena řešit Vaše požadavky spojené s registrací a prvotním přihlášením 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a to na kontaktech:

 

S pozdravem

vedení školy & tým Edookit

 

 


Sdílet na Facebooku

Zpět na aktuality

573 502 244 - kancelář

573 502 266 - družina

573 502 261 - jídelna

zs@zsslovan.cz

First slide
© Copyright 2023 Všechna práva vyhrazena | administrace

Žákovská knížka


Schránka důvěry