Zdravotnický kroužek

24. 9. 2019

Přestože zdravotnický kroužek zahájí svou činnost až v říjnu, měli mladí zdravotníci možnost zapojit se do dvou akcí už v září.

V sobotu 14. 9. pořádal ČČK ke Světovému dni zdraví na Dopravním hřišti v Kroměříži praktickou ukázku poskytování první pomoci. Ti mladší nebo nováčci se zapojili jako figuranti, ostřílenější a zkušenější v roli lektorů. I když situace byly sehrané a zranění namaskovaná, vše vypadalo velmi reálně. Kdo přišel, měl možnost vyzkoušet si, jak ošetřit zraněného cyklistu při autonehodě, vyproštění osob z auta nebo resuscitaci. Neméně zajímavá byla i další stanoviště např. s alko brýlemi, a nebo s možností prověřit si své znalosti o stavbě lidského těla.

V pátek 20. 9. jsme se zúčastnili akce Den bez aut, kterou pořádalo město Kroměříž. Na stanovišti ČČK žáci ukazovali praktický nácvik první pomoci, a také si mohli vyzkoušet, jaké to je, když se osobní automobil otočí několikrát na střechu či v rychlosti 30 km/hod narazí do překážky.

Všem zúčastněným bych chtěla poděkovat za vzornou reprezentaci školy a popřát hodně úspěchů v novém školním roce.

Mgr. Radka Petříková