Základní škola
Slovan Kroměříž


Vzdělávací program Osvětim – svědomí lidstva

26. 3. 2024


Osvětim je malé městečko ležící v jižní části Polska, přesto však hluboce zasáhlo

do povědomí všech národů světa. S historií a událostmi, které se v dnes turisticky hojně vyhledávané lokalitě odehrály, se v měsíci březnu jeli seznámit žáci 9. tříd. Během cesty

do Osvětimi nám odborný lektor povídal o geografii, obyvatelstvu, tradicích a dalších zajímavostech Polska. Po příjezdu do Osvětimi jsme navštívili koncentrační tábor

Auschwitz I. Rozdělili jsme se do dvou skupin a dostali zařízení se sluchátky, pomocí kterého jsme slyšeli výklad průvodce v češtině. Všichni jsme si začali uvědomovat vážnost situace, jakmile jsme prošli hlavní bránou, nad kterou se klene známý nápis „Arbeit macht frei“.

Po prohlídce bloků pro vězně se stálou muzejní expozicí jsme se přesunuli do vyhlazovacího tábora Birkenau. Tady jsme zhlédli selekční rampu, vězeňské baráky a místo, kde stály plynové komory. Prohlídka byla opět doplněna poutavým výkladem a spoustou otázek, na které nám průvodci trpělivě odpovídali. Pobyt v místě, kde přišlo o život více než milion lidí, v nás zanechal opravdu silnou stopu.

Fotogalerie

 

 


Sdílet na Facebooku

Zpět na aktuality

573 502 244 - kancelář

573 502 266 - družina

573 502 261 - jídelna

zs@zsslovan.cz

First slide
© Copyright 2024 Všechna práva vyhrazena | administrace

Žákovská knížka


Schránka důvěry