Základní škola
Slovan Kroměříž


Únorové setkání jídelního klubu

11. 2. 2020

Jídelní klub ZŠ Slovan Kroměříž na svých pravidelných setkáních beseduje také o zdravých potravinách.

Únorová schůzka měla název O Červené Karkulce (řepě)…..ne nebylo to o Karkulce ze známé pohádky, ale pokušení zaměnit zaběhlé slovní spojení bylo příliš velké, aby se mu dalo odolat…řeč byla o jiné hrdince – červené řepě.


Nejdříve žáci důkladně prozkoumali hlívu červené řepy a dozvěděli se o jejím velkém významu pro naše zdraví (obsahuje beta – karoten, vápník, železo a kyselinu listovou). Zajímalo je také její využití při přípravě polévek, zapečených pokrmů, karbanátků a různých salátů. Následovala ochutnávka. Paní kuchařky ze školní jídelny připravily ochutnávku salátů a šťávy z červené řepy. Bylo to výborné! Na závěr setkání dostali žáci recept na přípravu zdravých chipsů z této poněkud opomíjené zeleniny.


Sdílet na Facebooku

Zpět na aktuality

icona jidelna

Jídelní lístek

Středa 26. 2.

icon-polevka Polévka: Hrachová s jarní cibulkou

icon-hlavni-jidlo Hlavní jídlo č.1: Zeleninové těstoviny s tuňákem

icon-hlavni-jidlo Hlavní jídlo č.2: Vepřové žebírko, smetanové brambory

icon-polevka Dietní polévka: Hrachová s jarní cibulkou /bez lepku/

icon-hlavni-jidlo Dietní jídlo: Těstoviny s zeleninou a tuňákem /bez lepku/

Celý jídelní lístek

573 502 244 - kancelář

573 502 266 - družina

573 502 261 - jídelna

zs@zsslovan.cz

First slide
© Copyright 2020 Všechna práva vyhrazena | administrace

Schránka důvěry