Základní škola
Slovan Kroměříž


"TÝDEN ZDRAVÍ" a "ZDRAVÉ MLSÁNÍ"

1. 4. 2019


V naší škole vedeme žáky ke zdravému životnímu stylu už od lavic prvních tříd až po ty nejstarší ročníky. Plníme program „Skutečné zdravá škola“. Jídlo v naší jídelně je pestré a splňuje všechna náročná kritéria tohoto programu. Zdravému životnímu stylu se věnujeme i v některých předmětech jako je například Výchova ke zdraví. Aby si žáci mohli prakticky vyzkoušet přípravu zdravých pokrmů, tak každý rok organizujeme „Týden zdraví“. Ten se konal minulý týden od 25. do 29. března a žáci prvního stupně ochutnávali známé i méně známé druhy tropického ovoce. Na druhém stupni žáci v hodinách pracovní výchovy nachystali pro celou školu chutné a zdravé pomazánky. Ty bylo možno po celý týden ochutnat o velké přestávce ve vestibulu školy.

Každý si přišel na své, svačinky byly rozebrané během chvilky a u stolů s nabídkou byla často velká tlačenice. Jsme rádi, že všem žákům chutnalo a podpořili své zdraví přísunem mnoha vitamínů. Snad si na tento týden vzpomenou, až si jednou samy budou chystat svačinku do školy.

Odkaz na fotogalerii zde.


Sdílet na Facebooku

Zpět na aktuality

icona kalendar

Akce školy

Přehled nejbližších akcí


Ples 9. ročníků

26. 6. 2019

Plenární zasedání SRPDŠ - 16:00

27. 6. 2019

Konec školního roku - vydávání vysvědčení

28. 6. 2019

Všechny akce školy

icona jidelna

Jídelní lístek

Čtvrtek 20. 6.

icon-polevka Polévka: Zeleninová s pohankou

icon-hlavni-jidlo Hlavní jídlo č.1: Vepřové nudličky s zeleninou, rýže - hranolky

icon-hlavni-jidlo Hlavní jídlo č.2: Císařské brambory s zeleninou

icon-polevka Dietní polévka: Zeleninová /bez lepku/

icon-hlavni-jidlo Dietní jídlo: Vepřové nudlčiky s zeleninou, rýže /bez lepku/

Celý jídelní lístek

573 502 244 - kancelář

573 502 266 - družina

573 502 261 - jídelna

zs@zsslovan.cz

First slide
© Copyright 2019 Všechna práva vyhrazena | administrace

Schránka důvěry