Turistický kurz 9. ročníku

23. 6. 2023

Turistický kurz - Javorníky a Beskydy

Turistický kurz 9. ročníku

V pondělí 5. června se vydali vybraní žáci a žákyně 9. ročníku na turistický kurz, jehož cílem bylo přejít Javorníky a Beskydy. Počátek naší cesty se nacházel v Lidečku, odkud jsme to vzali hned ze startu s plnou parádou. První vrchol - Pulčínské skály však byly jen atraktivním předkrmem. Následovala Makyta a Krkostěny, což nás již značně vyčerpalo. Nejvíce jsme se těšili, až ve středu na Bílé zregenerujeme naše bolavá těla ve wellness. Nejvyšší vrchol - Lysá hora, nás totiž čekala až v pátek, tak bylo třeba dočerpat energii. Škoda jen, že nám při jejím zdolávání počasí nepřálo. Díky bouřce bylo možná lepší absolvovat výstup rovnou v plavkách, nicméně plány nám to nepřekazilo. S pár puchýři a občasnou svalovou bolestí jsme všichni zvládli vystoupat na Lysou horu, dali si zasloužený oběd a pak už jsme jen sešli do Ostravice na vlak, který nás odvezl domů. Během celého týdne jsme absolvovali 90 km chůze a s krosnami na zádech vystoupali přes tři tisíce metrů. Ačkoli čísla můžou působit děsivě, všichni jsme si kurz velmi užili.