Třída 9B navštívila Prahu

19. 10. 2018

V úterý 25. 9. 2018 se naše třída v doprovodu pana učitele Adamíka a paní učitelky Němečkové sešla na vlakovém nádraží a vyrazila směr Praha. Po dlouhé cestě jsme pěšky, jak jinak když jsme sportovní třída, hledali náš hostel Kolbenku, kde jsme měli být ubytovaní. Sotva jsme odložili kufry, vyrazili jsme metrem do centra.

Cílem výletu bylo navštívit nejvýznamnější náměstí a místa našeho hlavního města. Za necelé tři dny jsme si stihli prohlédnout Václavské a Staroměstské náměstí, prošli jsme se po Karlově mostě, po Střeleckém ostrově, zastavit se u Národního divadla, vystoupat na Petřínskou rozhlednu. Z ní jsme procházkou došli až na Pražský hrad. Tady jsme obdivovali hradní stráž a Katedrálu sv. Víta. Nevynechali jsme ani Vyšehrad a Vyšehradský hřbitov. Nejvíc se nám líbila procházka noční Prahou, kterou jsme završili před půlnocí. Poslední den jsme si užívali i v nákupních centrech. Závěrem bylo muzikálové vystoupení Tři mušketýři.

Po třech dnech jsme se vraceli sice unavení, ale plní příjemných zážitků, které jsme prožili se svými kamarády. Dokonce jsme nabyli pocitu, že se vyznáme v pražském metru a dokážeme se zde i sami přepravovat. Radost jsme měli i z toho, že přivezeme dárky svým blízkým.

Třída 9B

Další fotografie si můžete prohlédnout zde.