Základní škola
Slovan Kroměříž


Třída 7.A vyrazila za poznáním

24. 9. 2021

O tom, že výuka může probíhat zajímavě, se 15. září přesvědčili žáci 7.A, kteří prožili den na exkurzi v Olomouci.


Naše exkurze začala hned na olomouckém nádraží v Legiovlaku, kterým nás spolu s poutavým výkladem doprovázel průvodce v legionářské uniformě. Prošli jsme zrekonstruovanými vagóny, které představují tehdejší vojenské vybavení tzv. ešalon. Desetitisíce čs. legionářů putovaly těmito vlaky v letech 1918 až 1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále. Průjezd si často musely vynutit bojem s bolševiky. Prošli jsme postupně vůz polní pošty, těplušku, zdravotní, filmový, štábní, obrněný, prodejní, krejčovský, kovářský a ubytovací vagón a viděli i dva plošinové vozy s polní kuchyní a dělem. Ve všech vozech na nás čekala věrná rekonstrukce vybavení, originální exponáty a několik stovek fotografií na panelech mapujících historii čs. legií.

Po prohlídce Legiovlaku jsme vyrazili do olomoucké Pevnosti poznání. Ve čtyřech expozicích jsme měli možnost seznámit se s fungováním světla, vodním světem, historií olomouckého opevnění, lidským mozkem či vesmírem. Žáci si mohli vyzkoušet řadu interaktivních „hračiček“ a procvičit mozky při luštění hlavolamů.

Celkově se exkurze vydařila, žáci se dozvěděli mnoho nového a užili si spoustu zábavy.

Fotogalerie z akce

 


Sdílet na Facebooku

Zpět na aktuality

573 502 244 - kancelář

573 502 266 - družina

573 502 261 - jídelna

zs@zsslovan.cz

First slide
© Copyright 2021 Všechna práva vyhrazena | administrace

Žákovská knížka


Schránka důvěry