Seznamovací kurz tříd 6.A a 6.D

23. 9. 2020

S novým školním rokem nastupují do školy noví žáci do nových tříd. Čekají je nové výzvy, nové předměty, noví učitele, nové prostředí. K tomu, aby se naši nováčci se všemi novotami lépe vyrovnali, posloužil třídě 6.A a 6.D seznamovací kurz. Od 9. do 11. září je přijalo za své rekreační středisko Sokolovna Roštín.

Když se žáci seznámili s náplní celého adaptačního kurzu, bylo jim hned jasné, že bez vzájemné spolupráce to nepůjde. Během zábavných a zajímavých her se o sobě dovídali čím dál tím víc, naučili se spolupracovat a vzájemně si pomáhat. Zjistili jsme, že domluva, zvláště při respektování přísných pravidel her, může být náročnější, než se zdá. Už odpoledne si byli všichni vědomi, že nejsou jen těmi, kteří sedí ve stejné třídě, ale že dokážou být skutečným týmem. Naši fyzickou kondici prověřila cesta na nejvyšší vrchol Chřibů. Brdo tu vydalo své sladké poklady nejlepším hledačům, kteří potom spravedlivě podělili zbytek třídy. Na strašidelné stezce odvahy se ukázalo, kdo dokáže překonat svůj strach, a dokonce pomoct i ostatním. S postupujícím časem se obtížnost kolektivních her jen stupňovala, ale i to jsme zvládli na výbornou a hlavně si užili spoustu zábavy.

Účastníci zájezdu tříd 6.A a 6.D

Odkaz na fotogalerii zde.