Základní škola
Slovan Kroměříž


Projektový den - 7. ročník

14. 5. 2019


Dne 26. 4. se na Slovanu uskutečnil projektový den pro žáky 7. tříd. Jeho náplní byla prohlídka Střední zdravotnické školy, Hasičského sboru města Kroměříže, Městské policie Kroměříž a program končil ve školní tělocvičně.

Na zdravotnické škole připravili žáci zdravotnického kroužku ZŠ Slovan různá stanoviště, kde si sedmáci vyzkoušeli ošetřování různých zranění. Dozvěděli se, jak správně pomoct člověku postiženému popáleninami, zajímavé bylo určitě vyzkoušet si, jak se provádí resuscitace. Největší úspěch mělo stanoviště Pepy Gábora, ale i ostatní zdravotníci byli perfektně připravení.

Pak následoval přesun ke kroměřížským hasičům. Bylo fajn vyzkoušet si různé hasičské obleky, prohlédnout si auta a techniku a dozvědět se, co to znamená být hasičem a jak vypadá jejich náročná práce.

Třetí stanoviště bylo připravené na městské policii. Na záznamech policejních kamer si žáci prohlédli i sami sebe a zjistili, co je operační středisko a jaké zbraně patří do výstroje policistů. Venku se pak seznámili s policejním psem, který nadchnul snad úplně všechny.

Po náročném dni se sedmáci vrátili do rodné tělocvičny a v rámci různých her si potrénovali vzájemnou spolupráci a kolektivní řešení úkolů.

Tento projektový den patří určitě k těm nejvíce oblíbeným a přinesl všem mnoho nových zážitků a zkušeností

Sedmáci ze Slovanu


Sdílet na Facebooku

Zpět na aktuality

icona jidelna

Jídelní lístek

Čtvrtek 28. 5.

icon-polevka Polévka: Z míchaných luštěnin

icon-hlavni-jidlo Hlavní jídlo č.1: Srbské rizoto sypané sýrem, červená řepa, džus

icon-hlavni-jidlo Hlavní jídlo č.2: nevaří se

Celý jídelní lístek

573 502 244 - kancelář

573 502 266 - družina

573 502 261 - jídelna

zs@zsslovan.cz

First slide
© Copyright 2020 Všechna práva vyhrazena | administrace

Schránka důvěry