Přírodopisná exkurze 9.A

26. 9. 2023

Přírodopisná exkurze 9.A

Žáci 9.A se v pátek 15. září vypravili do Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Prohlédli si zde výstavu Poklady ukryté v podzemí Karpat. Výstava návštěvníkům představuje geologickou minulost oblasti

i mineralogickou současnost s řadou ukázek. Překvapí vás paleontologické nálezy ze štěrkových náplav řeky Moravy, barevné révaity z Ostrožské Nové Vsi i jaspisy z Dřevohostic, jantary ze Študlova, pestré porcelanity z Bučníku a řada dalších mineralogických perliček Zlínského kraje.

Součástí výstavy byla tvořivá dílna Proč sopky Zlínského kraje nesoptí, kde se žáci na pěti stanovištích dozvěděli spoustu nových informací o sopečné činnosti, vytvořili si model sopky a nechali sopku i vybuchnout. Pozorovali také minerály pod mikroskopem a lupou. Jedním z nejoblíbenějších stanovišť se stalo štěrkoviště, které dobrým hledačům nabídlo zajímavé mineralogické kousky. Ty si potom mohli odnést domů. Získané vědomosti uplatní žáci ve výuce přírodopisu.