Postup při hodnocení výsledků vzdělávání žáků ZŠ Slovan Kroměříž za 2. pololetí školního roku 2019/2020

13. 5. 2020

(Vyhláška MŠMT)

VYSVĚDČENÍ Z 2. POLOLETÍ 2019/2020

• nebude se vyhodnocovat při přijímacím řízení na střední školy
  • nebude součástí dokumentů přikládaných k přihlášce

DOPORUČENÝ POSTUP PRO PRŮBĚŽNÉ HODNOCENÍ VÝSLEDKŮ VZDĚLÁVÁNÍ ŽÁKŮ VE VŠECH POVINNÝCH A VOLITELNÝCH PŘEDMĚTECH BĚHEM UZAVŘENÍ ŠKOL A VZDĚLÁVÁNÍ NA DÁLKU

1. Hlavním cílem hodnocení je podpora učení žáků. Práci žáků má smysl hodnotit primárně slovně, motivačním způsobem, zdůraznit to podstatné, tím podpořit jeho učení.
  2. Ve větší míře je nezbytné poskytovat hodnocení podporující žáky v tom, aby dokázali více samostatně organizovat svoje vzdělávání a aby dokázali průběžně zlepšovat své vzdělávací výsledky. Doporučuje se hodnotit formativním hodnocením.
  3. V průběhu vzdělávání na dálku je pro žáky dobré formativně slovně hodnotit jejich dovednosti učit se a pracovat s formativní zpětnou vazbou od učitele.

DOPORUČENÝ POSTUP PRO ZÁVĚREČNÉ HODNOCENÍ VÝSLEDKŮ VZDĚLÁVÁNÍ ŽÁKŮ VE VŠECH POVINNÝCH A VOLITELNÝCH PŘEDMĚTECH NA VYSVĚDČENÍ

1. Závěrečné hodnocení žáka na vysvědčení na konci školního roku 2019/2020 zohlední:

• podklady získané ve výuce do 10. 3. 2020
  • podpůrně podklady pro hodnocení během vzdělávání na dálku, pokud k tomu měl žák odpovídající podmínky
  • podpůrně podklady pro hodnocení vzdělávacích aktivit po obnovení provozu ve školních skupinách
  • podpůrně hodnocení žáka za 1. pololetí 2019/2020

2. Závěrečné hodnocení žáka na vysvědčení na konci školního roku 2019/2020 zohlední za období vzdělávání na dálku:

• snahu o pravidelnou práci ve vzdělávání na dálku a odevzdávání úkolů
  • samostatnou práci a samostudium během vzdělávání na dálku a její výsledky
  • četbu související se zadanými úkoly
  • portfolia prací žáků a další podklady, umožňující žákům samotným formulovat výsledky, kterých dosáhli (sebehodnocení)
  • zvládnutí technologií a pravidel pro práci s technologiemi potřebných pro vzdělávání na dálku (předmět ICT)

3. Do zameškaných hodin se započítávají pouze hodiny zameškané do začátku platnosti zákazu osobní nepřítomnosti žáků na vzdělávání ve školách.