Základní škola
Slovan Kroměříž


Podzimní aktivity třídy 1.E

10. 10. 2023


Podzimní aktivity prvňáčků ze třídy 1.E

Den odpadu

Dne 3. 10. jsme s žáky navštívili Velké náměstí v Kroměříži, kde se konala zábavně vzdělávací akce Den odpadu, kterou pořádalo město Kroměříž ve spolupráci se společností EKO – KOM a Zdravé město Kroměříž. Žáci si vyzkoušeli třídit správně odpad do náležitých barevných popelnic, skládali velké dřevěné puzzle, domina, povozili se ve šlapacích autíčkách a elektrickém popelářském voze, také si mohli zaskákat ve skákacím hradě nebo se vyfotit v popelářském autě.

Dopoledne se nám moc líbilo.

 

Zdravé zuby

Dne 6.10. nás navštívily studentky zubního lékařství brněnské univerzity Vendy a Klaudy. Povídaly nám o dětském a dospěláckém chrupu, o tom, z čeho se skládá zub, jakou mají zuby funkci a jak se o ně starat. Žáci si zkoušeli dle pokynů studentek správně čistit zuby.

Na závěr besedy si žáci vyzkoušeli správné čištění zubů.

Studentkám moc děkujeme za poutavou přednášku.

 

Jablíčkový den

Dne 6. 10., po přednášce o zoubkách, jsme pokračovali ve zdravém duchu. Věnovali jsme se projektu Jablíčkový den. Vyprávěli jsme si, jak pěstujeme jablka, jaké druhy jablek známe, co se z nich dá vyrobit. Spolupracovali jsme ve skupinách nebo ve dvojicích.

Projekt prostupoval mezipředmětovými vztahy, počítali jsme a porovnávali jablka, spojovali půlky jablek s písmeny v celé jablko – slabiku, utvářeli slova.  Učili jsme se hromadně básničku, zpívali písničku s jablíčkovou tématikou, tancovali a soutěžili v družstvech.

Během dopoledne nechybělo ani pohoštění z jablíček. Pedagogický tým a rodiče připravili plný stůl dobrot.

Na závěr projektu každá skupina přednesla své poznatky, práce jsme si vystavili ve třídě a na chodbě školy. Dopoledne jsme si všichni užili.

Velké poděkování patří rodičům, kteří se podíleli na občerstvení a připravili pro nás vynikající koláčky a jiné jablečné pochutiny.

 

Za celou třídu 1.E

Mgr. Kristýna Kudlová, třídní učitelka

 

 


Sdílet na Facebooku

Zpět na aktuality

573 502 244 - kancelář

573 502 266 - družina

573 502 261 - jídelna

zs@zsslovan.cz

First slide
© Copyright 2023 Všechna práva vyhrazena | administrace

Žákovská knížka


Schránka důvěry