Základní škola
Slovan Kroměříž


Ostrý provoz „online“ výuky

25. 4. 2020


V týdnu od pondělí 20. 4. do pátku 24. 4. proběhla zkušební „online“ výuka na 2. stupni v matematice. Během online výuky byly využívány interaktivní tabule, které byly „nasdíleny“ jednotlivým žákům přes aplikaci Skype a slovním doprovodem se vyučující snažili zaměřit především na vysvětlení základních částí učiva nebo na problematické úseky, které by dětem mohly při samostatné výuce dělat problémy.

Během tohoto zkušebního provozu jsme zjišťovali možnosti nastavení připojení jednotlivých tříd a žáků, a po vyhodnocení celého týdne jsme se rozhodli spustit online výuku do „ostrého“ provozu.

Přesto upozorňujeme, že dosavadní zasílání učiva formou mailu a ukládáním do úložiště na webové stránky školy bude i nadále stěžejní formou zadávání domácí práce. Výuka „online“ bude pouze doplněním tohoto způsobu domácí přípravy, na kterém určitě setrváme. Vzhledem k velkému počtu tříd a z kapacitních důvodů jsme se prozatím zaměřili na hlavní předměty.

 

Konečné informace pro připojení k „online“ výuce jednotlivých tříd/skupin:

Vážení rodiče,

v pátek 24. 4. vám byl přes mail zaslán od třídního učitele odkaz, který slouží pro připojení na „online“ výuku. Tento odkaz (link) je určený pouze pro danou třídu, a je zaslán jen a pouze pro přístup k dané třídě/skupině. Proto je nutné nikomu tento odkaz nepředávat.

Zároveň vám byly zaslány jednotlivé časy výuky pro třídu/skupinu na následující týden a pro další období vám čas online výuky budou průběžně zasílat třídní učitelé. Z bezpečnostních důvodů vždy jen pro vaši třídu/skupinu.

V případě, že by byl přístup „nasdílen“ i dalším osobám/žákům, kteří nemají spojitost s danou třídou, budeme nuceni přistoupit k nezbytným opatřením  k zabezpečení bezproblémového fungování výuky.

Technické požadavky na připojení:

  1. V případě, že na svém notebooku, počítači nebo „chytrém“ mobilu máte nainstalovanou aplikaci Skype, nemusíte nic řešit – postačí načíst odkaz a vše se samo spustí.
  2. V případě, že aplikaci Skype nemáte, je nutné mít nainstalovaný webový prohlížeč Google Chrome, případně Microsoft Edge (u jiných prohlížečů, nemusí fungovat spojení). Ke stolnímu počítači je nutné mít připojená sluchátka s mikrofonem. Notebook má ve většině případů vše integrováno, u „chytrých“ telefonů je to standard, ale přesto u obou přístrojů doporučujeme připojit sluchátka s mikrofonem (standardní příslušenství většiny smartphone).

Doporučujeme se na odkaz připojovat přibližně pět minut před samotným začátkem online výuky z důvodu ověření spojení a případného řešení problémů.  Při aktivaci spojení je nutné zadat své "jméno a příjmení".

Nutno dodat, že do "ostrého" provozu online výuky bude zapojen mnohem větší počet tříd než ve "zkušebním" provozu, a proto v případě, že by spojení selhalo a chyba spojení bude na naší straně, případně na aplikaci Skype, budeme se vás snažit ihned informovat přes webové stránky školy.

Předpokládáme, že způsob přihlašování bude vyhovovat oběma stranám a nebude nutné ho už měnit. V případě nutné změny bychom vás informovali přes webové stránky školy.

 

Odkaz na stažení prohlížeče Google Chrome: https://www.google.com/intl/cs_CZ/chrome/

Návod na přihlášení do aplikace Skype (jako host) a návod na uložení odkazu do oblíbených položek prohlížeče Google Chrome pro další přihlašování naleznete pod následujícím odkazem: https://www.youtube.com/watch?v=2VQtQ5s_R-Y


Sdílet na Facebooku

Zpět na aktuality

icona jidelna

Jídelní lístek

Čtvrtek 28. 5.

icon-polevka Polévka: Z míchaných luštěnin

icon-hlavni-jidlo Hlavní jídlo č.1: Srbské rizoto sypané sýrem, červená řepa, džus

icon-hlavni-jidlo Hlavní jídlo č.2: nevaří se

Celý jídelní lístek

573 502 244 - kancelář

573 502 266 - družina

573 502 261 - jídelna

zs@zsslovan.cz

First slide
© Copyright 2020 Všechna práva vyhrazena | administrace

Schránka důvěry