Základní škola
Slovan Kroměříž


Návštěva science centra VIDA! v Brně

15. 4. 2019


Dne 4. dubna se žáci osmých tříd v doprovodu učitelů přírodovědných předmětů zúčastnili vzdělávací exkurze do science centra VIDA! v Brně. VIDA je zábavní vědecký park sídlící na brněnském výstavišti, který byl otevřen v roce 2014.

Měli jsme možnost zhlédnout desítky interaktivních expozic z oblasti Planeta, Civilizace, Člověk a Mikrosvět. Jako příklad toho, co jsme měli možnost vidět a vyzkoušet si, uveďme vznik tornáda, pohyb mořských vln, předpovídání počasí. Podívali jsme se do útrob lidského těla, zjistili jsme, jak jsme pružní a ohební, kolik oxidu uhličitého vyprodukuje osobní automobil a autobus na vzdálenost 500 km, pomocí různých brýlí jsme viděli svět stejně jako hmyz, pes nebo člověk s různými očními vadami.

V rámci návštěvy vědeckého centra jsme se zúčastnili třicetiminutové show plné výbuchů za aktivní asistence z řad diváků a návštěvníků centra. Dozvěděli jsme se, jak vznikají výbuchy a co vše může být detonátorem. Viděli jsme pokus s tekutým dusíkem, střelným prachem i hořlavými plyny.

I když někteří z nás nebyli v centru „VIDA!“ poprvé, věříme, že pro mnohé z nás to nebyla návštěva poslední a rádi se sem vrátíme.


Sdílet na Facebooku

Zpět na aktuality

icona kalendar

Akce školy

Přehled nejbližších akcí


Ples 9. ročníků

26. 6. 2019

Plenární zasedání SRPDŠ - 16:00

27. 6. 2019

Konec školního roku - vydávání vysvědčení

28. 6. 2019

Všechny akce školy

icona jidelna

Jídelní lístek

Čtvrtek 20. 6.

icon-polevka Polévka: Zeleninová s pohankou

icon-hlavni-jidlo Hlavní jídlo č.1: Vepřové nudličky s zeleninou, rýže - hranolky

icon-hlavni-jidlo Hlavní jídlo č.2: Císařské brambory s zeleninou

icon-polevka Dietní polévka: Zeleninová /bez lepku/

icon-hlavni-jidlo Dietní jídlo: Vepřové nudlčiky s zeleninou, rýže /bez lepku/

Celý jídelní lístek

573 502 244 - kancelář

573 502 266 - družina

573 502 261 - jídelna

zs@zsslovan.cz

First slide
© Copyright 2019 Všechna práva vyhrazena | administrace

Schránka důvěry