Základní škola
Slovan Kroměříž


Návštěva Osvětimi

13. 3. 2019

Proč jsme navštívili Polsko? Důvodů je celá řada. Jeden z nejdůležitějších je, abychom nikdy nezapomněli na hrůzy a nelidskosti za 2. světové války. Rozhodli jsme se nahlédnout do historie jednoho z největších vyhlazovacích táborů a v brzkých hodinách vyrazili na cestu z Kroměříže do Osvětimi.

Jak jsme se připravovali na cestu? Již v září na začátku školního roku proběhl projekt Škola hrou. Vyzkoušeli jsme si cestu polskými městy do Osvětimi, prostudovali si materiály s židovskou tematikou, vznikly pracovní listy Mladého badatele o židovství, dějinách a tradicích Polska. Ve výtvarné dílně jsme vytvořili panely Osvětim – Auschwitz. Během prvního pololetí v rámci mezipředmětových vztahů český jazyk a dějepis jsme četli židovské pověsti, zaměřili se na 2. světovou válku a zhlédli výukové DVD ZŠ Slovan o Osvětimi. Problematikou holocaustu jsme se zabývali komplexně.


Naši půlroční práci jsme završili 11. 3. 2019, kdy jsme se ocitli kolem osmé hodiny ranní před bránou Muzea Osvětim. Zúčastnili jsme se komentované prohlídky dvou částí Státního muzea: Auschwitz a Birkenau. Stihli jsme si prohlédnout výstavu o českých, slovenských, maďarských Židech a navštívili Izraelskou sekci. Náročnou židovskou tematiku jsme si odváželi s sebou do Kroměříže.

Mgr. Kateřina Mládková a žáci IX. C D

Odkaz na fotogalerii zde.


Sdílet na Facebooku

Zpět na aktuality

icona jidelna

Jídelní lístek

Úterý 26. 3.

icon-polevka Polévka: Podkrkonošské kyselo

icon-hlavni-jidlo Hlavní jídlo č.1: Svíčková Stroganov, dušená rýže

icon-hlavni-jidlo Hlavní jídlo č.2: Nudle s strouhaným tvarohem a máslem

icon-polevka Dietní polévka: Podkrkonošské kyselo /bez lepku/

icon-hlavni-jidlo Dietní jídlo: Svíčková Stroganov, dušený rýže /bez lepku/

Celý jídelní lístek

573 502 244 - kancelář

573 502 266 - družina

573 502 261 - jídelna

zs@zsslovan.cz

First slide
© Copyright 2019 Všechna práva vyhrazena | administrace

Schránka důvěry