Návstěva družební školy v Nitře

7. 6. 2018

Nitra 2018

I v tomto školním roce pokračovala naše družba se slovenskou Základní školou Nábrežie Mládeže v Nitře. Tentokrát se na návštěvu k našim kamarádům vypravily třídy 6. D a 7. A. Po srdečném přivítání jsme se rozdělili na skupinky, každá skupina měla svého průvodce z řad slovenských žáků, a vydali jsme se na prohlídku školy. Potěšilo nás, že slovenská škola se té naší velmi podobá. Prohlédli jsme si třídy, sportovní areál a zhlédli zajímavý kulturně - sportovní program, který si pro nás slovenské děti připravily. Po výborném obědě následovala prohlídka historické Nitry, návštěva Nitranského hradu a muzea se zastávkou na skvělé balkánské zmrzlině.

Na Slovensku se nám velmi líbilo. Už se těšíme na další setkání.

icon-polevka Polévka: Hovězí s masovou rýží

icon-hlavni-jidlo Hlavní jídlo č.1: Rýžový nákyp s ovocem

icon-hlavni-jidlo Hlavní jídlo č.2: Kuřeí steak, císařské brambory

icon-polevka Dietní polévka: Hovězí s masovou rýží /bez lepku/