Základní škola
Slovan Kroměříž


Třídy 6.A a 6.B na návštěvě knihovny

28. 11. 2023


V listopadu navštívily třídy 6.A a 6.B Knihovnu Kroměřížska, aby se dozvěděly, jak to v knihovně chodí. Paní knihovnice ukázala žákům, kde mají hledat v katalogu, aby zjistili, zda je kniha v knihovně k dispozici i to, jak se orientovat v regálech s knížkami. Potom si žáci vyzkoušeli ve skupinách vyhledat zadanou knihu. Nalezenou knihu probádali a stručně povyprávěli její obsah. Všichni si se zájmem knihy prohlíželi a někteří si rovnou knížky vypůjčili. V dalším úkolu si vyzkoušeli práci spisovatele a tvořili text ke komiksu. Poslední částí naší návštěvy byl poslech četby úryvku z knížky Jak se zbavit mstivý Soni, což bylo velmi zábavné. Žáci zjistili, že do knihovny můžou chodit, i když ještě neumí číst, a také že se v knihovně dá strávit příjemný čas třeba jen prohlížením knížek, odpočíváním, psaním úkolů nebo hraním deskových her. Návštěva v knihovně přesvědčila žáky o tom, že čtení není nuda a že knížka je skvělým parťákem do nepohody.

 

Fotogalerie

 

 


Sdílet na Facebooku

Zpět na aktuality

573 502 244 - kancelář

573 502 266 - družina

573 502 261 - jídelna

zs@zsslovan.cz

First slide
© Copyright 2024 Všechna práva vyhrazena | administrace

Žákovská knížka


Schránka důvěry