Mikuláš ve škole a na vánočním jarmarku

7. 12. 2018

Letošní slovanští čerti, andělé a Mikuláš byli velice podobní žákům 9. A. Byl to pro ně perný den, protože rozhodovat o dobru a zlu není nic snadného. A tak strávili dopoledne odměňováním a káráním dětí z 1. stupně podle jejich zásluh. Tím ale jejich úděl neskončil.

5. prosinec byl také dnem, kdy se na Slovanu čile obchodovalo. V odpoledních hodinách se vestibul a chodby proměnily na vánoční tržnici a víc než 110 dětí tady nabízelo své výrobky. Mezi prodávajícími a nakupujícími jsme tedy znovu mohli potkat i anděly, čerty a bosého, ale přísného Mikuláše. Pro všechny, kdo se v tuto středu na Slovan vypravili, bylo ve školní kuchyňce přichystáno občerstvení, kde nechyběl ani jablečný mošt z vlastní slovanské školní zahrady, či perníčky upečené rukama žáků 7. C. Poctivá gulášovka a další dobroty se zase podávaly ve školní jídelně. O duševní stravu se postaral pěvecký sbor sestavený speciálně pro tuto příležitost.

Ten své pěvecké umění předvede i v pondělí 10. 12. na nádvoří Starého pivovaru v rámci akce Advent na radnici. A tam si také můžete prohlédnout a nakoupit další výrobky žáků a pedagogů naší školy a tím i podpořit veřejnou charitativní sbírku.

Odkaz na fotogalerii z akce zde.

Přírodopisný pořad "Exotická zvířata" - 2. stupeň

12. 12. 2018