Základní škola
Slovan Kroměříž


Lyžování na Slovaně

25. 2. 2019

Lyžování na Slovaně

Letošní nadílku sněhu využila naše škola plnými doušky. Odstartovali jsme lyžařskými kurzy sedmých ročníků. 7.A a 7.B si zcela rády nechaly ukrást jeden den vánočních prázdnin a vyrazily již 2.1. směr Karlov, kde strávily do 7.1. týden plný lyžování a snowboardování. Po náročných dnech na svahu jim byly odměnou večery plné zábavy a her, při kterých si užily nejen legraci, ale sebe vzájemně více poznaly a stmelily kolektiv. Hned v den jejich návratu je vystřídaly další třídy – 7.C, 7.D a 7.E. I je čekal obdobný nezapomenutelný týden.

Ani naši nejmenší lyžaři se nenechali ošidit a vyrazili alespoň na jednodenní sněhové radovánky. 30.1. vyjeli i s našimi vyučujícími – instruktory do dětského Heiparku Tošovice. Kromě krásného počasí si užili suprového lyžování, dobrého obědu, snowtubingu a vraceli se plní úsměvů a nezapomenutelných zážitků.

Poslední tečkou našich zimních radostí byl běžkařský kurz pod Pradědem. Sem už mohli jen opravdoví sportovci. Proto se ho zúčastnili především žáci 8.B a pár dalších odvážlivců. Jistě uznáte, že běžet i když na lyžích, 25km na Červenohorské sedlo dá opravdu zabrat. Ovšem stojí to za to!!!

Za všechny zážitky na sněhu patří dík především našim tělocvikářům, ale tak dětem, které přispěly k dobré atmosféře.


Report třídy 7B z lyžařského kurzu

Dne 2.1. 2019 vyjela naše třída 7.B se třídou 7.A na lyžařský kurz do Karlova. Hned první den jsme nezaháleli a vyrazili na svah. Dle lyžařských schopností jsme byli rozděleni do družstev a nechybělo ani družstvo snowboardistů. Každé ráno, hned po snídani, jsme chodili lyžovat, pak přišel na řadu oběd a odpočinek. Ani odpoledne jsme netrávili jinak než lyžováním. Po večeři jsme měli bohatý program – hráli jsme různé hry se židličkami, s mincí na hrudi, hádali písničky z večerníčků a pohádek. Nejvíc nás pobavily sochy na téma láska. Poslední večer jsme se loučili diskotékou. Všichni jsme se vraceli domů plní příjemných zážitků.

 

Ohlasy žáků na kurz „Běžky“

Od 4. do 8. února jsme se zúčastnili zájezdu na běžkách. V pondělí ráno jsme si přivstali a vyrazili jsme směr Praděd (chata Kurzovní). Cesta k samotnému hotelu byla náročná, už tady nás čekalo první překvapení. Museli jsme vyjít kilometrovou cestu pěšky s batohy. Poté, co jsme se ubytovali, neznalí toho, co běžky dokážou, jsme se vypravili na první okruh. Většině z nás to vůbec nešlo. Ti zkušenější zdolali okruh již po třetí, avšak někteří z nás měli problém pouhý kilometrový úsek vůbec ujet. Každý den jsme se lepšili a učitelé nám věřili natolik, že nás brali na větší túry. Postupně jsme se podívali na Praděd, Švýcárnu a Červenohorské sedlo.

Po celou dobu panovala dobrá nálada, dlouho budeme vzpomínat na to, jak někteří z nás padali, zastavovali se díky stromům, dobíhali vlastní běžky, které nám ujely. Někteří z nás se tak usilovně snažili, že dokonce zohnuli či zlomili hůlky. Večery jsme trávili povídáním se svými kamarády, téměř každý den jsme si ho zpříjemnili pobytem ve wellness. Náročný, ale příjemný týden rychle utekl a po návratu se všichni cítíme silnější a svalnatější. Zkrátka platí: „Co tě nezabije, to tě posílí!“


Sdílet na Facebooku

Zpět na aktuality

icona kalendar

Akce školy

Přehled nejbližších akcí


Dopravní hřiště 4A

28. 5. 2019

Pasování prvňáčků na čtenáře - 1. B,D

29. 5. 2019

Dopravní hřiště 4B

29. 5. 2019

Všechny akce školy

icona jidelna

Jídelní lístek

Středa 22. 5.

icon-polevka Polévka: Hovězí vývar s masem a těstovinou

icon-hlavni-jidlo Hlavní jídlo č.1: Rybí rolka v bylinkové krustě zapečené se sýrem, brambory s pažitkou

icon-hlavni-jidlo Hlavní jídlo č.2: Masovo zeleninová směs, bramborové gnocchi

icon-polevka Dietní polévka: Hovězí vývar s masem a těstovinou /bez lepku/

icon-hlavni-jidlo Dietní jídlo: Rybí rolka v bylinkové krustě zapečené se sýrem, brambory s pažitkou /bez lepku/

Celý jídelní lístek

573 502 244 - kancelář

573 502 266 - družina

573 502 261 - jídelna

zs@zsslovan.cz

First slide
© Copyright 2019 Všechna práva vyhrazena | administrace

Schránka důvěry