Kde se bere pitná voda a volba povolání

20. 11. 2018

Během dvou dnů 8. a 9. listopadu se žáci osmého ročníku zúčastnili hned na dvou akcí.

První z nich byla návštěva Úpravny vody v Kroměříži. Zde zhlédli nejdříve krátký film o tom, kde se bere voda z podzemí a jak se následně upravuje, aby byla zdravotně nezávadná, pitná i chuťově dobrá. Zjistili, co je vodné a stočné, pojmy, se kterými se všichni setkáme při vyúčtování vody. Poté se žáci podívali i do provozu a laboratoře, kde se provádí neustálá chemická kontrola kvality pitné vody.

Cestou na Dům kultury v Kroměříži žáci prošli Podzámeckou zahradou. Zastavili se chvíli u obory. Doplnili si praktické poznávání sudokopytníků, které probírali v hodinách přírodopisu.

Poslední zastávkou toho dne byla Burza středních škol. Mnozí si odnášeli spoustu letáčků s informacemi o školách, které je zaujaly. Jiní si udělali jasno v tom, na kterou školu jít nechtějí. I když mají na definitivní rozhodnutí ještě rok čas, je dobré o volbě povolání přemýšlet s předstihem a využít i Dny otevřených dveří na středních školách a nenechávat důležité rozhodnutí o volbě povolání na poslední chvíli.

žáci osmého ročníku

Zeměpisný pořad "Myanmar" - 2. stupeň

21. 2. 2019

Jarní prázdniny (25.2.2019- 1.3.2019)