Základní škola
Slovan Kroměříž


Kde se bere pitná voda a volba povolání

20. 11. 2018

Během dvou dnů 8. a 9. listopadu se žáci osmého ročníku zúčastnili hned na dvou akcí.

První z nich byla návštěva Úpravny vody v Kroměříži. Zde zhlédli nejdříve krátký film o tom, kde se bere voda z podzemí a jak se následně upravuje, aby byla zdravotně nezávadná, pitná i chuťově dobrá. Zjistili, co je vodné a stočné, pojmy, se kterými se všichni setkáme při vyúčtování vody. Poté se žáci podívali i do provozu a laboratoře, kde se provádí neustálá chemická kontrola kvality pitné vody.

Cestou na Dům kultury v Kroměříži žáci prošli Podzámeckou zahradou. Zastavili se chvíli u obory. Doplnili si praktické poznávání sudokopytníků, které probírali v hodinách přírodopisu.


Poslední zastávkou toho dne byla Burza středních škol. Mnozí si odnášeli spoustu letáčků s informacemi o školách, které je zaujaly. Jiní si udělali jasno v tom, na kterou školu jít nechtějí. I když mají na definitivní rozhodnutí ještě rok čas, je dobré o volbě povolání přemýšlet s předstihem a využít i Dny otevřených dveří na středních školách a nenechávat důležité rozhodnutí o volbě povolání na poslední chvíli.

žáci osmého ročníku


Sdílet na Facebooku

Zpět na aktuality

icona kalendar

Akce školy

Přehled nejbližších akcí


Přírodopisný pořad "Exotická zvířata" - 2. stupeň

12. 12. 2018

Návštěva vánoční Vídně

12. 12. 2018

Projektový den

21. 12. 2018

Všechny akce školy

icona jidelna

Jídelní lístek

Úterý 11. 12.

icon-polevka Polévka: Ruský boršč

icon-hlavni-jidlo Hlavní jídlo č.1: Nudlový nákyp s tvarohem a ovocem

icon-hlavni-jidlo Hlavní jídlo č.2: Vepřová kýta na hlívě ústřičné, brambory

icon-polevka Dietní polévka: Ruský boršč /bez lepku/

icon-hlavni-jidlo Dietní jídlo: Nudlový nákyp s tvarohem a ovocem /bez lepku/

Celý jídelní lístek

573 502 244 - kancelář

573 502 266 - družina

573 502 261 - jídelna

zs@zsslovan.cz

First slide
© Copyright 2018 Všechna práva vyhrazena | administrace

Schránka důvěry