Jídelní klub ZŠ Slovan

4. 4. 2019

Základní škola Slovan Kroměříž má již několik let svůj „Jídelní klub“.

Pod vedením vedoucí školní jídelny se pravidelně, jednou měsíčně, scházejí zástupci žáků všech tříd školy a zabývají se otázkou školního stravování. Společných schůzek se často účastní i kuchařky školní jídelny. Na každém setkání se žáci dozvědí vždy něco nového a zajímavého z moderní gastronomie i zdravého stravování. Dostávají také prostor pro svoje připomínky a návrhy. Nejvíce se však těší na společné vaření s kuchařkami ve školní kuchyni. To další proběhne 21. května odpoledne a bude se připravovat školní pizza. A jaký byl program Jídelního klubu 3. dubna? Kromě plánování ochutnávky ve školní jídelně, která proběhne při příležitosti školního velikonočního jarmarku 9. dubna, se žáci poučili o velikonočních zvycích a slavnostním stolování, naučili se poznávat kurkumu a dozvěděli se něco o jejím využití a významu pro zdraví. Potěšila i ochutnávka bílé ředkve. Na závěr se všichni společně vyfotili.

Ples 9. ročníků

26. 6. 2019

Plenární zasedání SRPDŠ - 16:00

27. 6. 2019