Informace k organizaci prezenční výuky od pondělí 30. 11. 2020

23. 11. 2020

Vážení rodiče, zákonní zástupci

od pondělí 30.11. 2020 je umožněna MZ osobní přítomnost žáků 3. až 9. ročníku ve škole – tito žáci přecházejí z distanční výuky na formu prezenční, u 6. až 8. ročníku na výuku rotační.

Obecná pravidla pro prezenční výuku dle manuálu MŠMT:

(aktualizace platná od 30.11.2020)

• 1. stupeň: Prezenční výuka již pro všechny ročníky
  • 2. stupeň: Prezenční výuka pro 9. ročník, ostatní třídy rotační výuka (střídání celých tříd po týdnech)
  • Žáci a zaměstnanci školy (i další osoby pohybující se ve škole) mají povinnost nosit roušky po celou dobu pobytu ve škole.
  • Je zakázán zpěv a sportovní činnosti při vzdělávání – hodiny budou nahrazeny jinou činností.
  • Za podmínky zachování homogenity skupiny je možné realizovat vzdělávací činnosti ve venkovních prostorách i mimo areál školy.
  • Doporučuje se během dne zařadit pobyt žáků na čerstvém vzduchu podle možností školy.
  • Za dodržení podmínky homogenity skupiny žáků jedné třídy je umožněn provoz školní družiny.
  • Podmínka homogenity skupiny má přednosti před ustanovením ŠVP.

Organizační nastavení pro ZŠ Slovan Kroměříž

1. a 2. ročník

Organizace výuky žáků 1. a 2. ročníku, kteří nastoupili na prezenční výuku již od středy 18. 11. 2020 zůstává beze změn.

Organizace ranní a odpolední družiny zůstává beze změn – viz předchozí informace.

3. až 5. ročník

Žáci 3. až 5. ročníku přechází na prezenční výuku – vyučování bude probíhat dle rozvrhu.

Žáci 3. ročníku, kteří navštěvují družinu, případně školní klub (více jak 4. dny v týdnu) budou mít družinu v prostorách své kmenové třídy (žlutý pavilon - 1. buňka)

Provoz školního klubu je z důvodu dodržování homogenity skupin zakázán.

Všichni žáci, kteří navštěvují školní jídelnu, budou mít hromadně přihlášeny obědy. Pokud někdo nebude mít zájem o stravování, je nutné si obědy odhlásit.

6. až 8. ročník

Žáci 6. až 8. ročníku přechází na rotační výuku. Rotace tříd bude probíhat v týdenních intervalech.

Od 30. 11. – do 4. 12.                    8. ročník + třídy 6.C a 6D – prezenční výuka dle rozvrhu

7. ročník + třída 6.A a 6.B – distanční výuka

Od 7. 12 – 11.12.                              7. ročník + třídy 6.A a 6.B – prezenční výuka dle rozvrhu

8. ročník + třídy 6.C a 6D – distanční výuka

Od 14.12 – 18.12                             8. ročník + třídy 6.C a 6D – prezenční výuka dle rozvrhu

7. ročník + třída 6.A a 6.B – distanční výuka

Od 21.12 – 22.12.                            7. ročník + třídy 6.A a 6.B – prezenční výuka dle rozvrhu

8. ročník + třídy 6.C a 6D – distanční výuka

V případě, že rotační výuka bude probíhat i po vánočních svátcích, budou 1. týden po Vánocích na prezenční výuce žáci 7. ročníku a třídy 6.A a 6.B.

Distanční výuka bude probíhat dle stávajícího nastavení.

Všichni žáci, kteří navštěvují školní jídelnu, budou mít na týden kdy mají prezenční výuku hromadně přihlášeny obědy. Pokud někdo nebude mít zájem o stravování, je nutné si obědy odhlásit.

Žáci, kteří jsou na distanční výuce mají možnost odebírat obědy ze školní jídelny. Výdej obědů pro tyto žáky bude z ulice Zeyerova (rampa u školní kuchyně) a obědy se budou vydávat do jednorázových obalů. Zájem o tyto obědy je nutné nahlásit v kanceláři školní jídelny.

9. ročník

Žáci 9. ročníku přechází na prezenční výuku dle rozvrhu, (hodiny tělesné výchovy a hudební výchovy budou nahrazeny jinou činností).