Florbal - žáci 1.st. - republikové finále Praha

14. 11. 2022

Florbalové družstvo žáků z 1. stupně ZŠ Slovan mistrem republiky

Hádejte, kdo se 10. 11. 2022 stal v Praze mistrem republiky ve florbalu mladších žáků?

Výběr sportovců ze 3., 4. a 5. tříd, který si po vítězství v krajském kole Zlínského kraje zajistil účast na republikovém finále ve florbalu mladších žáků. Naši chlapci vyhráli všechny zápasy v základní skupině a z 1. místa si vybojovali postup do čtvrtfinále, kde jim los přiřadil florbalisty z České Lípy. Utkání bylo nesmírně těžké a napínavé až do poslední minuty. Ale nakonec jsme soupeře porazili 4:2. V semifinále jsme nastoupili proti hráčům z Veselí nad Moravou. Tento zápas patřil mezi nejtěžší a bojovalo se o každý míček, někdy i za cenu bolístek a slziček. Ale naši kluci se nedali a zápas dotáhli do vítězného konce. Pak už na ně čekalo vysněné finále proti florbalistům ze ZŠ Cerekvice. Poslední zápas si užili a soupeře „vyklepli“ 12:5!!!

Svým vítězstvím se zapsali do historie školy zlatým písmem. Po slavnostním vyhlášením nás čekala dlouhá cesta vlakem domů.

Příjemným překvapením byl zástup maminek a tatínků na nádraží, kteří nás přivítali skandováním a šampaňským (dětským).

Poděkování určitě patří rodičům, kteří své děti podporují a nemůžeme také zapomenout i na jejich hokejové a florbalové trenéry.

Naši školu vzorně reprezentovali:

Jan Došlík, Šimon Dovrtěl, Kryštof Droščák, Michal Frajt, Matyáš Hanák, Stanislav Juřena, Jan Škrabal, Matěj Úlehla, Adam Vejtasa a Jakub Zapletal.

K titulu mistrů republiky moc blahopřejeme!!!