Slovan Kroměříž

Florbal - krajské kolo - dívky 2.st.

7. 11. 2022

Krajské kolo ve florbalu dívek

V pondělí 24. 10. se naše žákyně zúčastnily krajského kola ve florbalu, do kterého postoupily díky jasnému prvenství v Holešově. Tentokrát se turnaj konal v Uherském Brodě, hned po krajském finále chlapců. Na rozehřátí nás čekal zápas s dívkami zlínské základní školy, které jsme porazily celkem jasně 3:0. Druhými soupeřkami nám byly žákyně základní školy z Uherského Brodu, které nám již svou aktivní hrou nedávaly takové šance, i přesto se nám podařilo vstřelit vítězný gól. Čekalo nás finále proti dívkám ze Vsetína, jehož vítězky by postoupily do republikového finále. Tím samozřejmě nervozita stoupala. Ze začátku utkání jsme měly proti soupeřkám navrch a organizovaly jsme hru spíše na jejich polovině. Šance jsme měly, ale gól tam ne a ne spadnout. V 9. minutě jsme chybovaly při střídání, za což nás neminula hra v oslabení, které soupeřky během chvilky potrestaly gólem do naší branky. V posledních dvou minutách se nám již nepodařilo srovnat stav a byť trochu se smutkem, avšak se vztyčenými hlavami, si odnášíme krásné 2. místo. Všem našim hráčkám patří obrovská pochvala za bojovný výkon a skvělou reprezentaci ZŠ Slovan.