Exkurze k volbě povolání

6. 6. 2019

Poslední květnový den se 4 třídy osmáků vypravily na exkurzi k volbě povolání. Naše skupina začínala exkurzí v Chropyňské strojírně. Hned na úvod ve vestibulu nás přivítali a sdělili nám základní informace o strojírně, na co se zaměřuje, kolik má zaměstnanců a kde všude po světě se setkáme s jejími pobočkami. Pak jsme se rozdělili do 4 menších skupin. Každá skupina dostala svého průvodce a vydali jsme se na prohlídku strojírnou. Byli jsme jak v provozu, tak i v kancelářských prostorách. Zjistili jsme, co vše se skrývá za tím, než opustí výrobní linku a vyjede na silnici jeden „obyčejný“ automobil. Prohlídka závodu byla velmi zajímavá, dokonce i pro holky.

Potom jsme se autobusem přesunuli zpět do Kroměříže. Z exkurze do čističky odpadních vod jsme již tak nadšení nebyli, především kvůli zápachu, který byl prakticky všude. Dozvěděli jsme se, co vše se děje s vodou, kterou doma vypustíme do odpadu, než může být vypuštěna do Moravy. Od čističky odpadních vod jsme se vydali zpět do města, tentokrát pěšky. Počasí se vydařilo. Exkurze byly poučné. Protože se příští školní rok budeme rozhodovat, kam dál studovat, může nám být dnešní exkurze inspirací. Své uplatnění v obou podnicích najdou jak vyučení, tak i středoškoláci a vysokoškoláci.

žáci 8. C