Základní škola
Slovan Kroměříž


Exkurze do jeskyní v Teplicích nad Bečvou

14. 5. 2019


Úterní ráno jsme se setkali u knihovny a vydali se na přírodopisnou exkurzi do Zbrašovských aragonitových jeskyní. Cesta byla kratší, než naše očekávání, trvala jen hodinu. Zkrátka utekla jako voda. Autobus zastavil na parkovišti a my jsme se vydali vstříc dobrodružství. Před začátkem prohlídky jeskyní jsme měli čas na svačinu i nákup suvenýrů v obchůdku s minerály. Rozdělili jsme se na dvě skupiny a postupně jsme scházeli do podzemí. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací a viděli krásu zdejších jeskyní. Cesta jeskyněmi trvala asi hodinu. V jeskyních jsme se i ohřáli, protože je zde celoročně stálá teplota 14,5°C, naopak venku bylo pouhých 7 stupňů. Zopakovali jsme si názvy krápníků, které jsme znali z hodin přírodopisu. Na závěr prohlídky jsme si vyzkoušeli i černočernou jeskynní tmu, a přežili jsme. Teplice nad Bečvou jsou lázeňským městem, proto nesmělo chybět zakoupení lázeňských oplatků. Všichni jsme se pak těšili do tepla autobusu. I přesto, že nám exkurzi znepříjemnilo chladné, větrné a deštivé počasí, exkurzi jsme si užili. Sláva, nazdar výletu, zmokli jsme a už jsme tu!

Žáci 9.A


Sdílet na Facebooku

Zpět na aktuality

icona kalendar

Akce školy

Přehled nejbližších akcí


Dopravní hřiště 4A

28. 5. 2019

Pasování prvňáčků na čtenáře - 1. B,D

29. 5. 2019

Dopravní hřiště 4B

29. 5. 2019

Všechny akce školy

icona jidelna

Jídelní lístek

Středa 22. 5.

icon-polevka Polévka: Hovězí vývar s masem a těstovinou

icon-hlavni-jidlo Hlavní jídlo č.1: Rybí rolka v bylinkové krustě zapečené se sýrem, brambory s pažitkou

icon-hlavni-jidlo Hlavní jídlo č.2: Masovo zeleninová směs, bramborové gnocchi

icon-polevka Dietní polévka: Hovězí vývar s masem a těstovinou /bez lepku/

icon-hlavni-jidlo Dietní jídlo: Rybí rolka v bylinkové krustě zapečené se sýrem, brambory s pažitkou /bez lepku/

Celý jídelní lístek

573 502 244 - kancelář

573 502 266 - družina

573 502 261 - jídelna

zs@zsslovan.cz

First slide
© Copyright 2019 Všechna práva vyhrazena | administrace

Schránka důvěry