Základní škola
Slovan Kroměříž


Exkurze do jeskyní v Teplicích nad Bečvou

14. 5. 2019


Úterní ráno jsme se setkali u knihovny a vydali se na přírodopisnou exkurzi do Zbrašovských aragonitových jeskyní. Cesta byla kratší, než naše očekávání, trvala jen hodinu. Zkrátka utekla jako voda. Autobus zastavil na parkovišti a my jsme se vydali vstříc dobrodružství. Před začátkem prohlídky jeskyní jsme měli čas na svačinu i nákup suvenýrů v obchůdku s minerály. Rozdělili jsme se na dvě skupiny a postupně jsme scházeli do podzemí. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací a viděli krásu zdejších jeskyní. Cesta jeskyněmi trvala asi hodinu. V jeskyních jsme se i ohřáli, protože je zde celoročně stálá teplota 14,5°C, naopak venku bylo pouhých 7 stupňů. Zopakovali jsme si názvy krápníků, které jsme znali z hodin přírodopisu. Na závěr prohlídky jsme si vyzkoušeli i černočernou jeskynní tmu, a přežili jsme. Teplice nad Bečvou jsou lázeňským městem, proto nesmělo chybět zakoupení lázeňských oplatků. Všichni jsme se pak těšili do tepla autobusu. I přesto, že nám exkurzi znepříjemnilo chladné, větrné a deštivé počasí, exkurzi jsme si užili. Sláva, nazdar výletu, zmokli jsme a už jsme tu!

Žáci 9.A


Sdílet na Facebooku

Zpět na aktuality

573 502 244 - kancelář

573 502 266 - družina

573 502 261 - jídelna

zs@zsslovan.cz

First slide
© Copyright 2019 Všechna práva vyhrazena | administrace

Schránka důvěry