Základní škola
Slovan Kroměříž


Exkurze do Aragonitových jeskyní

5. 5. 2023

Třídy 9A a 9C ve Zbrašovských aragonitových jeskyních


Exkurze do Zbrašovských aragonitových jeskyní
Ve středu 3. května se třídy 9.A a 9.C vypravily na exkurzi do Teplic nad Bečvou, kde se nacházejí jeskyně vzniklé působením minerálních vod na vápencovém podloží. Celoročně je teplota v jeskyních kolem 15 °C a jsou tak nejteplejšími jeskyněmi v České republice. Jeskyněmi nás provedli průvodci, kteří nás zajímavým a poutavým způsobem seznámili se vznikem, objevením i zvláštnostmi tohoto jeskynního systému. Výzdobu tvoří minerál aragonit, raftové stalagmity a sintrové povlaky připomínající koblihy. Nejnižší úrovně jeskyní jsou zaplněny oxidem uhličitým. Exkurze do Zbrašovských aragonitových jeskyní doplnila učivo přírodopisu, konkrétně z oblasti mineralogie a geologie.


Sdílet na Facebooku

Zpět na aktuality

573 502 244 - kancelář

573 502 266 - družina

573 502 261 - jídelna

zs@zsslovan.cz

First slide
© Copyright 2024 Všechna práva vyhrazena | administrace

Žákovská knížka


Schránka důvěry