Základní škola
Slovan Kroměříž


Dolní Vítkovice a Energylandia

17. 5. 2023


Dne 11. května se žáci druhého stupně v doprovodu svých vyučujících sešli u autobusu, aby se společně vydali na dobrodružnou dvoudenní cestu za poznáním a adrenalinovými zážitky.

První zastávkou byly Dolní Vítkovice. Během několika hodin jsme si prošli rozsáhlý Svět techniky s mnoha interaktivními expozicemi z oblasti Vesmíru, Zoologie, Biologie člověka, Botaniky, Mechaniky, Optiky, Matematiky, …

Poté jsme se rozdělili do tří skupin, nasadili si na hlavy ochranné helmy a se svými průvodci se vypravili na prohlídku bývalého Vysokopecního závodu. Dozvěděli jsme se o historii Dolních Vítkovic, výrobě železa. Součástí prohlídky byl i nádherný výhled do okolí z Bolt Toweru vysokého 77 metrů. Po sestupu po 370 schodech jsme nahlédli do samotného nitra vysoké pece, na odlévací plošinu, zkusili si ochranné oděvy a vyzkoušeli si množství ovládacích tlačítek v tzv. velíně.

Před odjezdem jsme ve Světě techniky zhlédli 3D film o korálových útesech.
Po občerstvovací pauze jsme odjeli do Polska do Zatoru, kde jsme byli ubytovaní v kempu ve westernovém stylu. Nocleh v indiánském týpí nám poskytoval veškerý komfort. Odskočili jsme si do místního obchůdku, abychom si koupili a ochutnali typické polské karamelky - krówki. Večer jsme se sešli u ohně, opekli jsme si špekáčky, ugrilovali maso či sýr.

Ráno jsme začali bohatou snídaní. Zabalili jsme si zavazadla a odjeli do nedaleké Energylandie. Čekal nás celý den v zábavním parku s mnoha atrakcemi s různou mírou adrenalinu. Každý si zde našel to své.

Ve večerních hodinách jsme se vypravili na několikahodinovou cestu zpět domů.
Tato školní akce se nám moc líbila, počasí bylo jako na objednávku, dozvěděli jsme se mnoho nového, užili si zábavu, poznali nový kraj, navázali nové přátelské vztahy a utužili ty staré.


Sdílet na Facebooku

Zpět na aktuality

573 502 244 - kancelář

573 502 266 - družina

573 502 261 - jídelna

zs@zsslovan.cz

First slide
© Copyright 2023 Všechna práva vyhrazena | administrace

Žákovská knížka


Schránka důvěry