Základní škola
Slovan Kroměříž


Návštěva Agrodružstva Postoupky

21. 6. 2019


NÁVŠTĚVA AGRODRUŽSTVA POSTOUPKY

Ve středu 12.6.2019 jsme spolu se třídou 6B navštívili Agrodružstvo Postoupky v rámci projektu „Pomozte nám zachránit farmáře“. Po příjezdu do družstva nás zavedli do místní budovy, kde pro nás připravili na stolech malé hromádky s obilím, kukuřicí …a my jsme poznávali. Potom nám začali vyprávět, jak to vlastně v takovém družstvu probíhá.

Poté jsme se šli podívat na zemědělské stroje: kombajny, traktory a postřikovač. Pak nás zavedli podívat se na telata, která pobíhala v malých ohradách. Telátka jsme si mohli i pohladit. Odtud jsme se šli podívat na dospělé krávy, kde se zrovna ten den narodilo nové mládě. Dozvěděli jsme se, že v letních měsících může kráva vypít až 160litrů vody denně. Pokračovali jsme dále do místnosti, kde se krávy dojí. Tam jsme viděli dojící přístroje a nádoby, do kterých se mléko odvádí.

Poté jsme se šli podívat na březí krávy, které mají trochu jinou péči. Ukazovali nám, kde mají žrádlo pro krávy, a kde se vyváží hnůj.

Na konci prohlídky jsme vyhodnotili, co se nám na farmě líbilo a dostali jsme tašku s mléčnými výrobky a prospekty.

Rád bych za všechny poděkoval za milou pozornost všem zaměstnancům družstva, kteří se nám věnovali.

Igor Matoušek, 6.A

Odkaz na foto zde.


Sdílet na Facebooku

Zpět na aktuality

573 502 244 - kancelář

573 502 266 - družina

573 502 261 - jídelna

zs@zsslovan.cz

First slide
© Copyright 2019 Všechna práva vyhrazena | administrace

Schránka důvěry