Základní škola
Slovan Kroměříž


Den bez aut - 5D a 8D

22. 9. 2022


Evropský týden mobility – Den bez aut

Vzdělávací akce pro žáky 5. tříd - Dětské dopravní hřiště Kroměříž

Žáci ZŠ Slovan společně s policií pomohli s organizací Oblastnímu spolku ČČK.

Děti z různých škol v KM, včetně speciální ZŠ, si mohly na čtyřech stanovištích prakticky vyzkoušet jízdu na kole, ověřit své znalosti z oboru dopravy, vyzkoušet si, jak provádět resuscitaci, správně přivolat pomoc, Rautekův manévr, přenos zraněného a co dělat v případě, když se spolužák začne dusit.

Ti starší zase zjistili, že předávat informace, zajistit si respekt a pracovat s dětmi s handicapem není vůbec jednoduché. Akce byla přínosná pro obě skupiny dětí. Díky chladnému počasí si někteří ověřili, že izotermická fólie opravdu zahřeje.

Občerstvení a drobné dárečky  potěšily nejen příchozí děti, ale i osmáky. Je škoda, že za každou školu se mohla zúčastnit jen jedna třída.

Paní učitelka Petříková děkuje všem dětem za vzornou reprezentaci školy.


Sdílet na Facebooku

Zpět na aktuality

573 502 244 - kancelář

573 502 266 - družina

573 502 261 - jídelna

zs@zsslovan.cz

First slide
© Copyright 2023 Všechna práva vyhrazena | administrace

Žákovská knížka


Schránka důvěry