Dějepisná exkurze 7. ročníků „SLOVANÉ PŘICHÁZEJÍ….“

8. 10. 2021

Na konci září ve dnech 20. 9. a 22. 9. 2021 se slovanští sedmáci vydali na exkurzi „Slované přicházejí“. Naše cesta vedla na Velehrad a do archeologického skanzenu v Modré. Nahlédli jsme do podzemí velehradské baziliky a konventu. V tomto prostoru s jedinečnou atmosférou jsme vyslechli pěkný výklad paní průvodkyně. Při procházce velehradským podzemím nás upoutala rozsáhlá sbírka dochovaných románských kamenných fragmentů baziliky. V podzemí je vystavena i zlatá růže, vzácný dar papeže sv. Jana Pavla II. Z barokních krypt jsme se přesunuli na Modrou, kde nás čekal velmi bohatý a pěkný program. Poznali jsme ideální podobu slovanského opevněného sídliště, hradiska z doby Velké Moravy. A hurá zpět na Slovan do Kroměříže. Už se těšíme na další výlet za poznáním historie.

Odkazy na fotogalerie:

Dějepisná exkurze 7.A a 7.D