Základní škola
Slovan Kroměříž


Beseda s dobrovolnicí z Francie

9. 12. 2021


V pátek 26.11.2021 k nám do školy zavítala francouzská dobrovolnice Marie Neau. V anglickém jazyce žákům 9.B a 9.D představila své rodné město, studium ve Francii a projekt  „European Solidarity Corps – ESC“. Tento evropský projekt je určen lidem ve věku 18-30 let, kteří chtějí vycestovat do zahraničí. Tito mladí lidé se tak mohou zaměřit na ochranu životního prostředí, práci s mládeží, sociální integraci apod.

Marie Neau v současné době působí v organizaci Klubíčko Kroměříž. Naše žáky seznámila s pestrými aktivitami pro děti a mládež, které tato organizace nabízí. Zahraniční dobrovolníci bývají do těchto činností vždy aktivně zapojeni a účastníci ztrácí zábrany komunikovat s dobrovolníky v angličtině nebo francouzštině. 

Přejeme Marii, ať se jí v České republice líbí, ať získá mnoho zkušeností s prací s dětmi a mládeží a zůstane jí mnoho krásných vzpomínek. 


Sdílet na Facebooku

Zpět na aktuality

573 502 244 - kancelář

573 502 266 - družina

573 502 261 - jídelna

zs@zsslovan.cz

First slide
© Copyright 2022 Všechna práva vyhrazena | administrace

Žákovská knížka


Schránka důvěry