Základní škola
Slovan Kroměříž


Anthropos a planetárium Brno - 6ACD

31. 1. 2023

Cesta za novým dobrodružstvím


Cesta za novým dobrodružstvím

 

Ve středu dne 25.1.2023 jsme se vydali 6C, 6D a zbytek žáků ze 6A za poznáním nových znalostí. Sraz byl u knihovny v Kroměříži.

 Jeli jsme autobusem po dálnici. Když jsme dorazili do Anthroposu, vypadalo to tam jak v moderním hotelu. Je to muzeum, kde najdete výstavu zachycující nejstarší dějiny. Prohlédli jsme si celou expozici. Během prohlídky jsme vyplňovali pracovní listy.

 Poté jsme vyrazili do hvězdárny a planetária Brno. Po příjezdu jsme absolvovali venkovní atrakce. Dostali jsme patnáctiminutovou pauzu na nákup suvenýrů. Nato jsme se zúčastnili krátké komentované prohlídky, která byla zakončena moc pěkným naučným videem     ,,Hvězdný cirkus.“ Ve videu jsme viděli zrození Sluneční soustavy i života na planetě Zemi. Hvězdný cirkus jsme sledovali v provedení 2D, protože 3D projektory k dispozici bohužel nebyly.  Ale i tak se nám to moc líbilo. Poznali jsme hodně nových věcí, získali nové informace. Těšíme se, až nás naše paní učitelky zase někam vezmou.

Karolína Plevová, žákyně 6.A


Sdílet na Facebooku

Zpět na aktuality

573 502 244 - kancelář

573 502 266 - družina

573 502 261 - jídelna

zs@zsslovan.cz

First slide
© Copyright 2024 Všechna práva vyhrazena | administrace

Žákovská knížka


Schránka důvěry