Základní škola
Slovan Kroměříž


Anthropos a planetárium Brno - 6BEA

20. 1. 2023

Nejdříve cesta do pravěku a pak vzhůru ke hvězdám!


Nejdříve cesta do pravěku a pak vzhůru ke hvězdám!

Ve středu 18. 1. se naše třídy 6.B, 6.E a část třídy 6.A vypravily do Brna na dějepisnou a zeměpisnou exkurzi.

Naší první zastávkou byl Anthropos – pavilon Moravského zemského muzea v Brně. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o nejstarších dějinách osídlování Moravy a prohlédli si mnoho zajímavých exponátů. Zaujala nás vystavená díla Zdeňka Buriana, který na svých obrazech zachytil život pravěkých lidí i dávno vyhynulé živočichy.

Druhým cílem naší exkurze bylo brněnské planetárium. Do sálu jsme vstoupili vyzbrojeni 3D brýlemi. Po úvodním seznámení s hvězdnou oblohou nás čekal skvělý „Hvězdný cirkus“. A protože žádná cesta netrvá věčně, tak po návratu zpět na zem jsme vyrazili k domovu.

Fotogalerie

 

 


Sdílet na Facebooku

Zpět na aktuality

573 502 244 - kancelář

573 502 266 - družina

573 502 261 - jídelna

zs@zsslovan.cz

First slide
© Copyright 2023 Všechna práva vyhrazena | administrace

Žákovská knížka


Schránka důvěry