Světový den první pomoci

18. 9. 2017

9. září organizoval Český červený kříž na dopravním hřišti v Kroměříži Světový den první pomoci. Zapojili jsme se i my, žáci ze Základní školy Slovan Kroměříž pod vedením paní učitelky Radky Petříkové. Naši skupinu tvořili tito žáci: Pepa Gabor, Jakub Krč, Dušan Stavinoha a Karla Žitková ze třídy 8. D, Aneta Mynářová z 8. B, Samuel Mata ze 7. C, Jan Škrabal z 5. E a Zuzana Moravcová z 6. B. Členky Českého červeného kříže nás dokonale namaskovaly, takže naše fingovaná zranění vypadala jako skutečná. „Vyrobily“ nám například popáleninu druhého stupně, střep zaříznutý do ruky, různé odřeniny a dokonce i vnitřní zranění. Akce se účastnili děti různých věkových kategorií a jejich rodiče. Zájemci si vyzkoušeli, jak se ošetřují různá zranění, bezpečnou jízdu na kole podle dopravních předpisů nebo jízdu zručnosti a aktivity na dalších zábavných stanovištích. Všichni si společné setkání výborně užili a doufáme, že se i něco nového naučili. Už teď se těšíme, že se na této akci za rok opět sejdeme.