icona aktualit

Uplná uzavírka Zeyerové ulice, omezení objednávání stravy

15. 11. 2017

Oznámení pro rodiče a veřejnost

V týdnu od 20. 11. do 24. 11. bude z důvodu pokládky asfaltového povrchu zcela uzavřena Zeyerova ulice a znemožněn přístup na školní parkoviště ze Zeyerovy ulice. Prosíme rodiče, aby si zvolili náhradní přístup ke vchodu do školní družiny nebo případně vyzvedávali děti pěšky.

Z důvodu omezeného zásobování bude možné volit druh obědu pouze do čtvrtka 16. 11. Děkujeme za pochopení

Výtvarná soutěž na podporu Klokánků

14. 11. 2017

Žáci naší školy se zapojili do soutěže na podporu center Klokánek. Přikládáme certifikát za účast.

Zobrazit

Školní parlament informuje VII.

9. 11. 2017

Dobré ráno Slovane. Jsme tu opět s pravidelným středečním hlášením Slovanovců. Co se u nás ve škole dělo minulý týden?

Středeční den strávila třída 8C v Praze na dějepisné exkurzi. Výlet se velmi vydařil, žáci i paní učitelky mají na tento den hezké vzpomínky.

Ve středu se také konala schůzka žáků, kteří si předplatili představení v Městském divadle Zlín. První divadelní představení shlédnou 15. listopadu.

Ve čtvrtek se třída 6C vydala v rámci výuky do archivu Kroměříž.

Čtvrtek a pátek byl zajímavý i pro čtvrté třídy, navštívila je totiž pracovnice Střediska výchovné péče a společně s žáky si povídali na téma šikana.

Včera vycestovali žáci 5. tříd do Brna, navštívili zde planetárium.

Kroužek se školním psychologem

Milé děti, milí rodiče,

14. 11. 2017 proběhne kroužek se školním psychologem.

Kde: Pracovna školního psychologa

Čas: 14,00 – 15,30

Těším se na setkání

Josef Mižigar

Zobrazit

Informace k přijímacímu řízení na střední školy

9. 11. 2017

V sekci ÚŘEDNÍ DESKA a v sekci ŠKOLNÍ PORADENSKÉ PARCOVIŠTĚ - PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ naleznete aktuální informace k přijímacímu řízení na střední školy pro rok 2017/2018.

Zobrazit

Toulky historickou Prahou po stopách Karla IV.

3. 11. 2017

Ve středu 1. listopadu 2017 se žáci třídy 8. C vydali v brzkých ranních hodinách do hlavního města naší České republiky. Vlak Leo Express nás přivezl do stověžaté Prahy v 9. 19 hodin a komentovaná prohlídka pražských památek mohla začít. A co vše jsme zhlédli­­? Pražský hrad, Zlatou uličku, Daliborku, Vladislavský sál, Starý královský palác, Katedrálu sv. Víta, Vojtěcha a Václava.

Zobrazit

Co se děje u nás doma - hlášení Slovanovců VI.

2. 11. 2017

Dobré ráno Slovane. Opět se vám hlásí Slovanovci se svým hlášením. A jako vždy, pojďme si nejdříve připomenout události uplynulého týdne.

Určitě si každý z vás vzpomíná na čtvrtek a pátek, kdy jsme si užívali podzimních prázdnin. Bohužel, všechno jednou končí a my se teď můžeme těšit na prázdniny v příštím roce. V pondělí se vydala třída 5E do muzea v Kroměříži. V úterý navštívila třída 6E Státní okresní archiv Kroměříž, třída 4A se pak zúčastnila besedy v knihovně.

A co nás čeká v následujících dnech? Ve středu navštíví třída 8C Prahu, kde se dozví spoustu zajímavých informací o památkách a historii Prahy. Ve čtvrtek čeká třídu 6C návštěva archivu Kroměříž. Ve čtvrtek a pátek budou čtvrté třídy besedovat na téma šikana.

Dovolte mi také připomenout svátek zesnulých, známý jako dušičky, který připadá právě na zítřejší den. Na chodbách školy si můžete připomenout některé zesnulé historické osobnosti, můžete si také přečíst něco o tomto svátku či zavzpomínat na někoho blízkého, koho jste ztratili. Možná si říkáte, proč nemluvíme o Halloweenu, ale dušičkách? Je to prosté, Halloween není náš svátek.

Na závěr tu máme pro vás ještě jednu důležitou informaci, která se týká předplatitelů divadla. Prosím všechny, kteří se přihlásili na předplatné Městského divadla Zlín, aby se dostavili o velké přestávce do hudebny, kde proběhne informační schůzka. Ještě jednou opakuji, o velké přestávce schůzka ohledně předplatného do divadla Zlín v hudebně.

Tímto se s vámi loučíme. Přejeme hezký, pohodový den.

Vyhlášení charitativní sbírky

31. 10. 2017

Před nedávnem jsme s kolegy ZŠ Slovan zhlédli filmový dokument, který na nás velmi silně zapůsobil, možná hlavně díky tomu, že se jeho děj částečně odehrává v našem městě.

Hodinový snímek Můj skřítek se jmenuje Resmay přináší příběh chudé kambodžské dívky Jarky, která do dvanácti let neuměla ani číst ani psát a žila v ponižujících podmínkách. Musela tvrdě pracovat, starat se o mladší sourozence, měla hlad a často byla i fyzicky týraná. Do jejího příběhu ale vstoupila Češka Tamara, která se rozhodla postarat o do té doby utajenou dcerku svého bratrance.

Nové číslo Slovanovin vychází

31. 10. 2017

Nové číslo školního časopisu Slovanoviny najdete v kategorii O ŠKOLE - PRÁCE ŽÁKŮ.

Přejeme příjemné čtenářské zážitky a děkujeme všem autorům a členům redakce.

Bojujeme proti kyberšikaně

25. 10. 2017

Třída V.C v rámci preventivních aktivit absolvovala besedu o kyberšikaně. Přečtěte si, co nám o této akci napsala žákyně třídy Karin Pěnčíková.

Předchozí Další

Pondělí 20. 11.

icon-polevka Polévka: kuřecí s pažitkovým kapáním

icon-hlavni-jidlo Hlavní jídlo č.1: Vepřenky s cibulí, mačkané brambory, hořčice -kečup