icona aktualit

Hlášení školního parlamentu XIII.

18. 1. 2018

Dobré ráno Slovane. Hlásíme se opět se středečním hlášením. Pojďme si shrnout události posledních dnů.

Volná pracovní místa

14. 1. 2018

Kolektiv pracovnic školní jídelny ZŠ Slovan hledá do svých řad kuchařku s nástupem od 1. února 2018.

Pro bližší informace se obracejte na vedoucí školní jídelny paní Evu Novotnou ( telefon 573 502 260, adresa pro zasílání žádostí sj@zsslovan.cz

Základní škola Slovan přijímá žádosti na místo asistenta/ky pedagoga s nástupem od února 2018.

Žádosti doplněné profesním životopisem zasílejte na adresu reditel@zsslovan.cz

Telefonní kontakt Mgr. Hana Ginterová 573 502 243

Základní škola Slovan Kroměříž přijímá žádosti na místo vychovatelky školního klubu.

Požadujeme:

minimálně středoškolské vzdělání pedagogického směru

hru na hudební nástroj

samostatný a iniciativní přístup

Žádosti doplněné profesním životopisem zasílejte na adresu reditel@zsslovan.cz, telefonní kontakt Mgr. Hana Ginterová 573 502 243

Zobrazit

Hlášení školního parlamentu XII.

11. 1. 2018

Dobré ráno Slovane. Vítáme vás u prvního hlášení Slovanovců v roce 2018. Pojďme se společně podívat na události a akce minulého i tohoto týdne, které najdete v následujícím textu.

Zobrazit

Volby zákonných zástupců žáků do školské rady

19. 12. 2017

Volby zákonných zástupců do školské rady proběhnou na naší škole dne 9. 1. 2018 od 15.30 do 18.00 hodin (v tento den probíhají třídní schůzky).

Kandidáti do školské rady:

Ing. Ivona Vojtušovásoučasná zástupkyně rodičů ve školské radě, matka žákyně ZŠ Slovan

Jiří Žárský - člen HV SRPDŠ, otec žáka ZŠ Slovan

Ing. Petra Kudelováčlenka HV SRPDŠ, matka žákyně ZŠ Slovan

Leona Škrabalováčlenka HV SRPDŠ, matka žákyně ZŠ Slovan

Další informace naleznete v přiložených dokumentech

Adventní vystoupení na radnici

18. 12. 2017

Ani jsme se nenadáli a už nám vrcholí adventní čas a s ním prostor pro vytvoření té správné předvánoční atmosféry klidných zastavení, vzájemného sbližování a příjemných zážitků.

Žáci a učitelé ZŠ Slovan přispěli k vytvoření této atmosféry nejen ve vlastní škole, ale i té celoměstské. V nádvoří kroměřížské radnice patřil našim dětem pátek 15. 12., kdy po celý den prodávali vánoční výrobky ve slovanském stánku. Chvíle naplněné pohodou pak návštěvníkům zpříjemnili mladí umělci a hudebníci ze školního klubu dvěma krásnými komponovanými vystoupeními.

Zobrazit

Hlášení školního parlamentu XI.

13. 12. 2017

Dobré ráno Slovane. Vítáme Vás u dnešního hlášení. Co se dělo v uplynulých dnech?

Školní jarmark se vydařil

12. 12. 2017

V úterý 6. prosince 2017 se v naší škole uskutečnil MIKULÁŠSKÝ JARMARK. K dostání tu byla spousta krásných vánočních dekorací, které nabízeli jak naši žáci, tak jejich rodiče či prarodiče. V kuchyňce jste si mohli nazdobit perníčky nebo jste si mohli ve výtvarné dílně vyrobit andílky. O občerstvení se tradičně postaraly naše paní kuchařky a letos nově i Střední hotelová škola Kroměříž. Během jarmarku probíhala finanční sbírka pro sdružení S.O.S. Děti Kambodži. Potkat jste se samozřejmě mohli s Mikulášem, čerty a anděly. Celou akci zakončilo krátké hudební vystoupení našich mladých zpěváků za doprovodu p. uč. Gregora.

Děkujeme všem, kteří nás přišli podpořit svou návštěvou a kteří přispěli na sbírku pro sdružení S.O.S. Děti Kambodži. Obrovské díky také patří těm, kteří jakkoliv pomohli s přípravou a organizací jarmarku. Už teď se těšíme na další ročník!

Dále bychom Vás rádi pozvali na akci Advent na radnici, která probíhá od tohoto týdne až do Vánoc. V pátek 15. 12. 2017 zde budeme mít prodejní stánek s výrobky našich žáků a jejich rodičů či prarodičů. Součástí pátečního programu bude i hudební a divadelní vystoupení žáků naší školy. Zastavte se za námi!

Fotografie z vydařené akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii

Zobrazit

Naši páťáci se vědy nebojí

11. 12. 2017

Znalost vědy a některých vědních oborů je nezbytnou součástí vzdělání každého člověka. Fyzika, chemie….. už jen ta slova mohou někoho děsit. Ve čtvrtek 7. prosince 2017 se naši páťáci přesvědčili, že věda může být i legrace.

Opět po roce k nám zavítal matematik a fyzik Mgr. Radek Chajda s výukovým programem „Hravá věda“ a svými zábavnými pokusy proměnil třídu v malou vědeckou laboratoř.

Tentokrát se zaměřil na zajímavý svět kapalin. Žáci zjistili, co vše o sobě prozradí „obyčejná“ voda, k čemu se mohou hodit všudypřítomné PET láhve, že voda může hořet, téct nahoru, rozkvést jako leknín nebo vykouzlit z jedné barvy fixy celé barevné spektrum.

Děti si vyzkoušely mnoho zajímavých jevů, ověřily si platnost přírodních zákonů a možná dostaly chuť samy experimentovat a zkoumat okolní svět.

Hodinový program nám netradičním způsobem obohatil výuku a už nyní se těšíme na další setkání s tímto příjemným a kreativním člověkem.

Mgr. Marta Šustková

Přírodovědná exkurze Vídeň 2017

8. 12. 2017

Přírodovědná exkurze spojená a návštěvou vánočních trhů ve Vídni se letos opět vydařila. Přečtěte spodrobný záznam z cesty a prohlédněte si fotografie v galerii.

Předchozí Další

Pátek 19. 1.

icon-polevka Polévka: Zeleninová s pohankou

icon-hlavni-jidlo Hlavní jídlo č.1: Hovězí pečeně zbojnická, dušená rýže