Bojujeme proti kyberšikaně

25. 10. 2017

Třída V.C v rámci preventivních aktivit absolvovala besedu o kyberšikaně. Přečtěte si, co nám o této akci napsala žákyně třídy Karin Pěnčíková.

Dne 23. října 2017 jsem se zúčastnila besedy o kyberšikaně. Ve třídě 5.C nám o ní povídala Mgr. Lenka Černochová. Říkala, že když uvidíme někoho, že šikanuje, máme se snažit pomoci tomu druhému. Oběti šikany se bojí, protože jim vyhrožují, posmívají se, ponižují je atd. Taky jsem se dozvěděla, že když udělá závažný trestný čin dítě ve věku 11 let, tak může soud přesunout trestní hranici odpovědnosti od 12 let. Nepůjde sice do vězení, ale do zvláštního výchovného ústavu.

Pokud nevíme, jak máme pomoci, tak se obrátíme na dospělou osobu nebo zavoláme na Linku bezpečí.

Beseda mne zaujala i proto, že mi také přišla na facebook zpráva, kterou mám rozeslat 15 lidem. Když tak neučiním, někdo v noci přijde a zabije mě. Toto je typický příklad kyberšikany. Na „řetězovku“ ( zprávu ) jsem nereagovala. Beseda se mi líbila, byla velmi poučná.

Karin Pěnčíková, 5. C