Základní škola
Slovan Kroměříž


icona aktualit

Aktuality

Jak připravit své dítě do první třídy? Informace pro rodiče budoucích žáků první třídy.

16. 6. 2018

Většina dětí nepotřebuje pro nástup do první třídy žádnou specifickou přípravu. Rodiče by se svým budoucím školákem měli trávit co nejvíce času a rozvíjet jeho komunikační dovednosti. O nástupu do školy hovořte vždy pozitivně, motivujte svého potomka, aby do školy nastupoval s nadšením. Na děti se těší tým zkušených elementaristek, které vaše děti dokáží provést všemi úskalími zahájení školní docházky.

Zobrazit

Rozvrh školního klubu na školní rok 2018/2019

16. 6. 2018

Pro zájemce o školní klub přinášíme předběžný rozvrh

Zobrazit

Naši chlapci na republikovém finále ve vybíjené - blahopřejeme!

15. 6. 2018

Ve dnech 12. - 13. 6. 2018 se výběr žáků pátých tříd ZŠ Slovan zúčastnil 11. republikového finále AŠSK České republiky ve vybíjené. Turnaj se konal v kempu Pecka – Královehradecký kraj a získat republikové prvenství přijelo 16 mužstev. Zápasy byly vyrovnané, bojovné a měly vysokou úroveň. Soupeři se navzájem opravdu nešetřili a nedarovali si žádný míč. Ve velké konkurenci naši chlapci nakonec získali 7. místo! Při závěrečném vyhlášení hráč Kamil Večerka dostal docenění za fair play. Celé družstvo si zaslouží velkou pochvalu a poděkování za reprezentaci školy.

Školu reprezentovali: Baštinec Filip, Bednář Nicolas, Blaha Jakub, Difko Antonín, Dřímal Vlastimil, Ďurkáč Dominik, Lukáš Jan, Nádeníček Václav, Ošmera Adam, Sedlák David, Surma Aleš, Večerka Kamil

Mgr. Petra Dřímalová, Mgr. Ondřej Mrázek

Zobrazit

Návstěva družební školy v Nitře

7. 6. 2018

Nitra 2018

I v tomto školním roce pokračovala naše družba se slovenskou Základní školou Nábrežie Mládeže v Nitře. Tentokrát se na návštěvu k našim kamarádům vypravily třídy 6. D a 7. A. Po srdečném přivítání jsme se rozdělili na skupinky, každá skupina měla svého průvodce z řad slovenských žáků, a vydali jsme se na prohlídku školy. Potěšilo nás, že slovenská škola se té naší velmi podobá. Prohlédli jsme si třídy, sportovní areál a zhlédli zajímavý kulturně - sportovní program, který si pro nás slovenské děti připravily. Po výborném obědě následovala prohlídka historické Nitry, návštěva Nitranského hradu a muzea se zastávkou na skvělé balkánské zmrzlině.

Na Slovensku se nám velmi líbilo. Už se těšíme na další setkání.

Zobrazit

Návrh stanov Spolku rodičů SRPDŠ Slovan

4. 6. 2018

Vážení zákonní zástupci.

Na plenárním zasedání 28. 6. 2018 budou projednány také stanovy Spolku SRPDŠ Slovan, který vzniká převodem stávajícího sdružení na spolek.

Se stanovami spolku se můžete seznámit v následujícím odkaze.

Zobrazit

Naše úspěchy v Soutěži mladých zdravotníků

3. 6. 2018

V pátek 11. května se na Dopravním hřišti v Kroměříži konalo okresní kolo Soutěže mladých zdravotníků.

Naši školu reprezentovaly tři týmy, dva z vyššího a jeden z nižšího stupně.

Při praktickém ošetřování nejrůznějších poranění na jednotlivých stanovištích si žáci vedli přímo skvěle. Výsledkem bylo 2. místo smíšeného týmu v mladší kategorii. V kategorii starších sice dívky na stupně vítězů nedosáhly, chlapecký tým však zvítězil a tím si zajistil postup do krajského kola, které se uskutečnilo v pátek 1. 6. 2018 ve Znojmě.

Hlídka ve složení Filip Navrátil, Tomáš Bartoněk, Jakub Krč, Josef Gabor a Michal Honzák s náhradnicí Karlou Židkovou v početné konkurenci dalších týmů z celého Jihomoravského a Zlínského kraje tentokrát prokázali velmi kvalitní znalosti při poskytování první pomoci a obsadili krásné třetí místo.

Výborně se poprali i s časným ranním vstáváním, horkem, proměnlivým počasím a náročným cestováním.

Mezi silnou konkurencí se neztratili a naši školu důstojně reprezentovali, za což jim patří velké poděkování.

Také bych si přála, aby nikdo z nich nemusel své znalosti v praxi nikdy využít a pokud přece jen ano, tak věřím, že se o nás dobře postarají.

Mgr. Radka Petříková

Zobrazit

Co se děje u nás na Slovaně - hlášení školního parlamentu

3. 6. 2018

Dobré ráno Slovane, je tu opět středa a s ní naše pravidelná rozhlasová relace. Dovolte mi, abych vám připomněl události uplynulých dnů.

Zobrazit

Páťáci ve škole v přírodě

29. 5. 2018

Páťáci ve škole v přírodě

Mrázek a čtyři grácie, udělali Slovanu adié.

Jelenovská – to je síla, je to exkluzivní vila.

Našli jsme tam toho fůru, brány, klíče, otce Furu.

Když jsme se v lese znavili, v jídelně energii nabrali.

Pěkně jsme si zvykali, všichni jsme si tykali.

Neodradí nás ani klíště, tak snad zase někdy příště!!!

Zobrazit

Páťáci zabodovali ve fotbale

29. 5. 2018

V úterý 22. 5. 2018 se výběr žáků třetích, čtvrtých a pátých tříd zúčastnil krajského kola fotbalového turnaje Mc Donald´s Cup, které se konalo ve Zlíně. V silné konkurenci se naši fotbalisté rozhodně neztratili. Po dvou vítězných a dvou prohraných utkáních se umístili na krásném třetím místě. Děkujeme jim za reprezentaci školy a přejeme další fotbalové úspěchy!

Mgr. Ondřej Mrázek, Mgr. Petra Dřímalová

Zobrazit

Poznáváme Anglii

25. 5. 2018

To nejhezčí ze srdce Anglie

Od 13. do 18. května se několik žáků naší školy vypravilo na zájezd do Velké Británie, aby poznali to nejhezčí ze srdce Anglie.

První den, v pondělí, hned po celodenní cestě autobusem a plavbě na trajektu, jsme zavítali do města Oxford. Prohlédli jsme si tam např. Christ Church College, kde se v místní jídelně natáčel film Harry Potter, a také jsme se samozřejmě prošli historickým centrem. Z ubytování měli všichni obavy, ty ovšem opadly hned potom, kdy se dostali do hostících rodin. Další den jsme navštívili hrad Warwick a město Stratford-upon-Avon, kde nás čekala prohlídka rodného domu slavného dramatika Williama Shakespeara a kostela Holy Trinity Church, místo dramatikova křtu a místo jeho posledního odpočinku. Ve středu pak následovala prohlídka neolitických památek ve Stonehenge a dále města Bath, ve kterém se nachází římské lázně. Poslední den jsme strávili v Londýně, kde jsme viděli Tower Bridge, Buckingham Palace, London Eye či Greenwich a další oblíbené londýnské památky.

Zájezd se všem moc líbil a určitě bychom se do Anglie zase rádi brzy vrátili.

 

Za všechny účastníky zájezdu Tomáš Ivánek, 9.A

Zobrazit
Předchozí Další
icona jidelna

Jídelní lístek

Pondělí 25. 6.

icon-polevka Polévka: Z vaječné jíšky

icon-hlavni-jidlo Hlavní jídlo č.1: Sekaná pečeně, štouchané brambory

icon-hlavni-jidlo Hlavní jídlo č.2: Žemlovka s jablkami

icon-polevka Dietní polévka: Z vaječné jíšky /bez lepku/

icon-hlavni-jidlo Dietní jídlo: Sekaná pečeně, šťouchané brambory /bez lepku/

Celý jídelní lístek


logo-dobryandel
logo-msmt
logo-zkola
logo-mestokromeriz
logo-kolaproafriku


573 502 244 - kancelář

573 502 266 - družina

573 502 261 - jídelna

zs@zsslovan.cz

First slide
© Copyright 2018 Všechna práva vyhrazena | administrace

Schránka důvěry