Jak připravit své dítě do první třídy? Informace pro rodiče budoucích žáků první třídy.

30. 06. 2017

Většina dětí nepotřebuje pro nástup do první třídy žádnou specifickou přípravu. Rodiče by se svým budoucím školákem měli trávit co nejvíce času a rozvíjet jeho komunikační dovednosti. O nástupu do školy hovořte vždy pozitivně, motivujte svého potomka, aby do školy nastupoval s nadšením. Na děti se těší tým zkušených elementaristek, které vaše děti dokáží provézt všemi úskalími zahájení školní docházky.

Ve školním roce 2017/2018 budou žáci prvního ročníku rozděleni do čtyř tříd. Jmenovité seznamy žáků jednotlivých tříd budou zveřejněny v posledním srpnovém týdnu na všech vchodech do školy.

Jak bude vypadat první školní týden prvňáčka?

V pondělí 4. 9. se žáčci a jejich rodiče sejdou s paní učitelkou ve třídě, kde stráví první vyučovací hodinu. Po přivítání dostanou základní informace a mohou navštívit školní družinu a případně absolvovat společný oběd s mámou a tátou ve školní jídelně (od 11.00 do 12.00  hod).

Doba strávená ve třídě se bude každý den o hodinu prodlužovat, poté děti odchází do školní družiny (i děti nepřihlášené), pokud si je rodiče sami osobně nevyzvednou.

V pondělí 4. září v 15.30 hod se uskuteční první třídní schůzka, na které rodičům paní učitelky zodpoví všechny dotazy a dořeší všechny sporné otázky.

 

Jaké vybavení dítěti pořídit?

Aktovka

Vhodná školní taška by měla mít pevná záda a konstrukci, snadno otevíratelné zámky či zip, reflexní odrazky na přední části i na boku, polstrovaná záda i řemeny, které by měly být dostatečně dlouhé a široké. Měla by také být co nejlehčí.

Vybavené pouzdro

Dvě ostrouhané tužky č. 1 nebo 2, pastelky (doporučují se trojhranné), nůžky s kulatou špičkou (pozor na rozlišení nůžek pro leváky a praváky), guma, ořezávátko, pero (doporučujeme značku Tornádo).

Přezůvky (2x – jedny do školy a jedny do školní družiny – obojí v pytlíku na zavěšení), do TV tepláky, tričko, cvičky (opět v pytlíku).

 

Školní družina

Provoz školní družiny je ráno od 6. 30 do 7. 40 a odpoledne do 16.30 hodin.

Poplatek za školní družinu (150 Kč měsíčně) se vybírá ve dvou splátkách (v září 600,- Kč, v lednu 900,- Kč). Přihlášky budou k dispozici v kanceláři ŠJ nebo první školní den v jednotlivých třídách.

 

Školní jídelna

Přihlašování nových strávníků proběhne ve dnech 28. – 1. 9. 2017 v době od 8. 00 – 12. 00 a od 13. 00 – 15. 00 hodin v kanceláři školní jídelny, kde si rodiče mohou vyzvednout potřebné dokumenty a pokyny. Je nutno mít s sebou hotovost na zakoupení čipu za 200 Kč.

Školní jídelna nabízí první školní oběd prvňáčků s mámou – tátou v pondělí  4. 9. 2016 v době od 11. 00 do 12. 00 hodin. Cena stravenky pro rodiče je 59 Kč (možno objednat v kanceláři ŠJ).

 

Veškeré další informace naleznete na webových stránkách školy v sekci školní jídelna.

Další informace k tomuto tématu naleznete také v sekci pro rodiče v oddíle Budete mít doma prvňáčka?

 

 


Jídelní lístek

Pondělí 24.07.

Není zadáno

Zobrazit celý jídelní lístek

Akce školy

Přehled nejbližších akcí


Zobrazit všechny akce školy