Přírodovědná exkurze Vídeň 2017

8. 12. 2017

Přírodovědná exkurze spojená a návštěvou vánočních trhů ve Vídni se letos opět vydařila. Přečtěte spodrobný záznam z cesty a prohlédněte si fotografie v galerii.

Datum: 6. 12. 2017

Doprovod: Mgr. Radka Petříková, Mgr. Iva Škvarlová

Zúčastnilo se 50 žáků 7. a 8. ročníku.

Sraz u knihovny v 6:45 hod. Před nástupem do autobusu kontrola pasů.

Odjezd v 7:00 hodin po trase Vyškov - Brno – Mikulov. Tam krátká zastávka u čerpací stanice. Přejíždíme přes hranice České Republiky do Rakouska a pokračujeme do Vídně.

10:00 hodin - naší první zastávkou je Hundertwasserhaus. Po asi hodinové prohlídce se vracíme zpět do autobusu a necháváme se odvézt k zámku Schönbrunn, kde navštěvujeme první vánoční trhy.

Po 12 hodině odjíždíme k Haus des Meeres. V autobuse si necháváme věci, které během dne nebudeme potřebovat.

V Haus des Meeres jsme asi dvě a půl hodiny. Z jedenáctého podlaží, kde je nově vybudovaná restaurace a vyhlídková terasa, postupně scházíme dolů a obdivujeme různě velká akvária a terária s vystavenými živočichy (rybami - sladkovodními i mořskými, s medúzami, hvězdicemi, parybami, plazy a obojživelníky, …). Ve čtvrtém podlaží v části Tropenhaus pozorujeme volně poletující ptactvo a malé opičky. Odtud se lze systémem dřevěných lávek a schodů dostat do části Krokipark ve druhém podlaží. Zeleň, vodopády, … přibližují atmosféru pralesa.

Je 15:00 hod - naše další cesta vede přes Mariahilfer-Straße k Maria Theresien Platz. Zdržíme se asi půl hodiny. Procházíme vánoční trhy, obdivujeme výzdobu a pomalu se přibližujeme k Hofburgu. Za námi se už začíná rozsvěcovat radnice a v jejím okolí stojící stromy. Vyslechneme si výklad průvodce a po krátké zastávce společně procházíme přes Volksgarten k největším vánočním trhům ve Vídni. Žáci mají asi hodinový rozchod v parku před radnicí.

V 17: 50 hodin se setkáváme u slavné okružní třídy Ringstraße. O pár minut později přijíždí náš autobus, nastupujeme do něj a odjíždíme domů.

Při cestě zpět krátce zastavujeme ve Free – Shopu před hraničním přechodem do ČR. Hygienická přestávka s možností nákupů.

Příjezd dle plánu (v 21: 30 hodin), rodiče informovováni telefonicky, po příjezdu si děti osobně vyzvedli.

Mgr. Radka Petříková