Poznáváme Anglii

25. 5. 2018

To nejhezčí ze srdce Anglie

Od 13. do 18. května se několik žáků naší školy vypravilo na zájezd do Velké Británie, aby poznali to nejhezčí ze srdce Anglie.

První den, v pondělí, hned po celodenní cestě autobusem a plavbě na trajektu, jsme zavítali do města Oxford. Prohlédli jsme si tam např. Christ Church College, kde se v místní jídelně natáčel film Harry Potter, a také jsme se samozřejmě prošli historickým centrem. Z ubytování měli všichni obavy, ty ovšem opadly hned potom, kdy se dostali do hostících rodin. Další den jsme navštívili hrad Warwick a město Stratford-upon-Avon, kde nás čekala prohlídka rodného domu slavného dramatika Williama Shakespeara a kostela Holy Trinity Church, místo dramatikova křtu a místo jeho posledního odpočinku. Ve středu pak následovala prohlídka neolitických památek ve Stonehenge a dále města Bath, ve kterém se nachází římské lázně. Poslední den jsme strávili v Londýně, kde jsme viděli Tower Bridge, Buckingham Palace, London Eye či Greenwich a další oblíbené londýnské památky.

Zájezd se všem moc líbil a určitě bychom se do Anglie zase rádi brzy vrátili.

Za všechny účastníky zájezdu Tomáš Ivánek, 9.A

Odkaz na fotogalerii