Naši páťáci se vědy nebojí

11. 12. 2017

Znalost vědy a některých vědních oborů je nezbytnou součástí vzdělání každého člověka. Fyzika, chemie….. už jen ta slova mohou někoho děsit. Ve čtvrtek 7. prosince 2017 se naši páťáci přesvědčili, že věda může být i legrace.

Opět po roce k nám zavítal matematik a fyzik Mgr. Radek Chajda s výukovým programem „Hravá věda“ a svými zábavnými pokusy proměnil třídu v malou vědeckou laboratoř.

Tentokrát se zaměřil na zajímavý svět kapalin. Žáci zjistili, co vše o sobě prozradí „obyčejná“ voda, k čemu se mohou hodit všudypřítomné PET láhve, že voda může hořet, téct nahoru, rozkvést jako leknín nebo vykouzlit z jedné barvy fixy celé barevné spektrum.

Děti si vyzkoušely mnoho zajímavých jevů, ověřily si platnost přírodních zákonů a možná dostaly chuť samy experimentovat a zkoumat okolní svět.

Hodinový program nám netradičním způsobem obohatil výuku a už nyní se těšíme na další setkání s tímto příjemným a kreativním člověkem.

Mgr. Marta Šustková