Naše úspěchy v Soutěži mladých zdravotníků

3. 6. 2018

V pátek 11. května se na Dopravním hřišti v Kroměříži konalo okresní kolo Soutěže mladých zdravotníků.

Naši školu reprezentovaly tři týmy, dva z vyššího a jeden z nižšího stupně.

Při praktickém ošetřování nejrůznějších poranění na jednotlivých stanovištích si žáci vedli přímo skvěle. Výsledkem bylo 2. místo smíšeného týmu v mladší kategorii. V kategorii starších sice dívky na stupně vítězů nedosáhly, chlapecký tým však zvítězil a tím si zajistil postup do krajského kola, které se uskutečnilo v pátek 1. 6. 2018 ve Znojmě.

Hlídka ve složení Filip Navrátil, Tomáš Bartoněk, Jakub Krč, Josef Gabor a Michal Honzák s náhradnicí Karlou Židkovou v početné konkurenci dalších týmů z celého Jihomoravského a Zlínského kraje tentokrát prokázali velmi kvalitní znalosti při poskytování první pomoci a obsadili krásné třetí místo.

Výborně se poprali i s časným ranním vstáváním, horkem, proměnlivým počasím a náročným cestováním.

Mezi silnou konkurencí se neztratili a naši školu důstojně reprezentovali, za což jim patří velké poděkování.

Také bych si přála, aby nikdo z nich nemusel své znalosti v praxi nikdy využít a pokud přece jen ano, tak věřím, že se o nás dobře postarají.

Mgr. Radka Petříková