Hlášení školního parlamentu XI.

13. 12. 2017

Dobré ráno Slovane. Vítáme Vás u dnešního hlášení. Co se dělo v uplynulých dnech?

Ve středu navštívilo 50 žáků sedmého a osmého ročníku Vídeň. Jednalo se o přírodopisnou exkurzi spojenou s návštěvou vánočních trhů. Žáci navštívili známá místa jako Hundertwasserhaus, zámek Schönbrunn, Maria Theresien Platz, Hofburg, nebo třeba Haus des Meeres - v překladu Dům moře plný zajímavých expozicí se zvířaty. Počasí žákům přálo a exkurzi si velmi užili.

Ve středu se dále konala volejbalová liga v Kojetíně.

Čtvrtek byl zajímavý pro páté třídy, zúčastnily se výukového programu Hravá věda.

Ve čtvrtek a pátek sedmé třídy besedovaly na téma návykové látky.

Včera se konala soutěž mladých odborníků COPT - naši školu reprezentovali žáci z třídy 9C a 9D, doprovázel je pan učitel Lehkoživ. Do soutěže se zapojilo přibližně 50 – 60 žáků z Kroměříže a okolí. Od nás ze školy se zúčastnilo asi 16 žáků. Soutěž se dál dělila na 2 skupiny – na elektro a strojírenství. Naše škola byla ve skupině strojírenství, kde jsme obsadili následující místa. Filip Bureš skončil na krásném 1. místě, Tomáš Posolda na místě 2., Michal Láník obsadil 5. místo, Martin Szabo 6., Pavel Fochr se umístil na místě 7. a Tomáš Kočař na místě 9.

Co nás čeká v následujících dnech?

Dnes se celý první stupeň účastní akce Exotická zvířata, v tělocvičně naší školy už čeká zástupce záchranné stanice v Pelhřimově s exotickými zvířaty. Každý z vás mohl do školy nosit starý chléb, dnes bude vysbíraný chléb předán záchranné stanici. Všem, kteří pomohli, děkujeme.

Dnes se také koná schůzka jídelního klubu - zástupci se dostaví o velké přestávce do jídelny.

V pátek proběhne „Advent na radnici“, některé třídy a vyučující se této akce zúčastní.

V pátek také čeká vybrané deváté třídy beseda na téma návykové látky.

Poslední informace se týká soutěže, kterou pořádá školní parlament. Jde o „nej vánočně vyzdobenou třídu“. Třídy můžete zdobit do úterý, v úterý odpoledne bude školní parlament soutěž vyhodnocovat. Ve škole budou vyvěšeny i plakáty, které vám tuto soutěž připomenou.

Tímto se s vámi loučíme, přejeme hezký zbytek týdne.