Co se děje u nás na Slovaně - hlášení školního parlamentu

3. 6. 2018

Dobré ráno Slovane, je tu opět středa a s ní naše pravidelná rozhlasová relace. Dovolte mi, abych vám připomněl události uplynulých dnů.

Ve čtvrtek 24. 5. se konalo školní kolo soutěže žáků 3. ročníku v anglickém jazyce. Zúčastnilo se jí 15 žáků z 5 jazykových skupin. Všichni předvedli své znalosti z anglického jazyka, a že měli co ukázat! Chválíme Vás všechny nejen za znalosti, ale také za zájem o cizí jazyk, který je jedním z předpokladů pro úspěšné osvojení si cizí řeči. A umístění? Třetí místo obsadili 3 žáci: Ondřej Šimeček ze III.A, Matěj Urban ze III.B a Ester Tupá ze III.C. Druhé místo vybojovala Kateřina Otákalová ze III.B a na krásném prvním místě se umístili 2 žáci: Lucie Posoldová ze III.C a Vojta Vondráček ze III.B. Všem žákům i vyučujícím děkujeme za přípravu na soutěž. Nezapomeňte: English is easy. Těšíme se na příští rok.

V pondělí 28. 5. odjeli třídy 2. A a C na pěti denní školu v přírodě do Horní Bečvy s paními učitelkami Gynterovou, Danielovou, Klapilovou a Máselníkovou.

V úterý 29. 5. odjela 8. D na dvoudenní školní výlet do Frenštátu pod Radhoštěm v doprovodu s paní učitelkou Petříkovou a s paní učitelkou Ferenzovou. Na výlet zavítala také třída 6. D a 6. E společně s paní učitelkou Mlýnkovou a Kuchaříkovou.

Ve středu, tedy dnes, 30. 5. do světa vyrazila třída 7. c s paní učitelkou Katrňákovou a Kahajovou a třída 7. B s panem učitelem Droščákem. Třídy 5. C a E čeká pohádková Kroměříž od 10:30. Dnes proběhne také dotazníkové šetření v učebně informatiky, toho šetření se zúčastní 9.A 4. vyučovací hodinu, 5. B 5. vyučovací hodinu a 7. A 6. vyučovací hodinu.

Ve čtvrtek 31. 5. vyrazí na dvoudenní školní výlet třída 9. C do Ostravic v doprovodu s paní učitelkou Ferenzovou a Málkovou, dále na dvoudenní výlet vyjede i třída 9. A do Petříkova v doprovodu s paní učitelkou Liplovou a Mihaldovou. Ve čtvrtek vyrazí na výlet také třídy 6.A,B a C s paní učitelkou Zavadilovou Martinou, s paní uč. Zlámalovou, s paní uč. Němečkovou, s paní uč. Veselou a s panem učitelem Gregorem. Také proběhne akce na kole dětem, které se zúčastní třídy 1. A,B v 10:30 na Velkém náměstí.

V pátek 1. 6. je den, který patří dětem. Při této příležitosti zhlédne 1. stupeň plus 7. ročník vystoupení dravých ptáků na atletickém stadionu. A 8. ročník navštíví chropyňskou strojírnu. Proběhne i krajské kolo mladých zdravotníků ve Znojmě, žáky bude doprovázet paní učitelka Petříková, přejeme mnoho úspěchu, vědomostí a krásné umístění.

To je vše pro tento velmi nabitý týden, pojďme se podívat na to, co nás čeká příští týden.

Příští týden jedou třídy 2. B a D od 4.6. do 8.6. na školu v přírodě do Horní Bečvy. V pondělí 4. 6. se uskuteční krajské kolo OVOV, kde nás budou reprezentovat za dívky: Adéla Krejčiříková, Lucie Dittrichová, Valerie Dvouletá, Kája Berková, a za chlapce Marek Šišák, Tomáš Hamala, Šimon Máselník, Luboš Bocheza.

V úterý 5.6. budou třídní schůzky, pro tento školní rok již poslední.

Děkuji za pozornost, přeji všem krásný zbytek dne i týdne a nezoufejte, do konce školy zbývá necelý měsíc, ale i přesto stále nabývejte vědomosti, těch totiž nikdy není dost. Na slyšenou za týden.